Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
8 37 332692, 8 37 332572
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Saugus internetas

Mieli tėveliai ir mokytojai,

elektroninė erdvė tapo mūsų gyvenimo dalimi, kur kiekvienas turi galimybę maloniai bendrauti, mokytis ar leisti laisvalaikį beveik kaip realiame pasaulyje. Deja, tiek vaikams, tiek suaugusiems internete pilna grėsmių ir nemalonių patyrimų. Šiame puslapyje jūs rasite medžiagos ir patarimų, kaip padėti vaikams apsisaugoti nuo netinkamo elgesio virtualioje erdvėje.

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui ir socialinės pedagogės parengtos rekomendacijos Kibernetinės patyčios“ (2020-12-03)

Straipsnis „Vaikų saugumas internete: praktiniai patarimai tėvams“

„…Speciali skiltis tėvams sukurta Europos sąjungos lėšomis finansuojamo ir visuomenėje žinomo projekto „Saugesnis internetas“ interneto puslapyje. Edukuoti vaikus ir jų tėvus apie grėsmes, slypinčias internete ir suteikti praktinės informacijos, kaip būti saugiems, siekia saugaus interneto iniciatyva „Augu internete“. Žinias įgyti praktiniu būdu tėvai gali mokydamiesi drauge su savo atžalomis savarankiško mokymosi platformoje vaikams „Moki-moku“. Pasauliniu mastu žinomi, vieni didžiausių projektų šioje srityje – Saugesnio interneto dienos minėjimas, iniciatyvos INSAVE bei INHOPE ir kt.“

(Šaltinis – bernardinai.lt)

Straipsnis Fotografijų viešinimas: lemtingos klaidos užtraukia atsakomybę

Pokalbis su Klaipėdos apygardos teismo teisėjo padėjėja Simona Venskute, kuri sako, kad neatsakingas fotografijų viešinimas, autorių teisių pažeidimas gali sukelti teisines pasekmes.

(Šaltinis – www.gargzdai.lt)

Straipsnis Įspėjimas nemokamo turinio internete mėgėjams: atakų rengėjai laukia jūsų klaidos

„Nemokamas sūris – tiktai spąstuose“, – gerai žinomą posakį primena kibernetinės saugos specialistas, Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto (KTU IF) docentas G. Činčikas, elektroninėje erdvėje geriau žinomas Gido slapyvardžiu. Jis įspėja, kad mūsų saugumas elektroninėje erdvėje yra glaudžiai susijęs su kasdieniais įpročiais, kaip mes elgiamės naudodamiesi kompiuteriais ar mobiliaisiais įrenginiais. Pasak jo, vartotojams koją pakiša paprasčiausias abejingumas specialistų rekomendacijoms.

(Šaltinis – kaunas.kasvyksta.lt)

Straipsnis Kaip, panaudojant medijas, sustiprinti ryšį tarp tėvų ir vaikų?

Šiame straipsnyje autorė psichologė, socialinių mokslų daktarė Jelene Šalaj medijomis vadina kiną, televiziją, socialinius tinklus, kompiuterinius žaidimus ir kitas priemones, kurias naudodami saugome informaciją, ją kuriame ir ja dalijamės.

(Šaltinis – Švietimo naujienos)

Patarimai tėvams, kaip išmokyti vaikus saugiai naudotis mobiliuoju telefonu

Vadovas tėvams apie vaikų apsaugą internete