Saugi mokykla

Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui (KAM leidinys 2022)

Smurto ir patyčių prevencija gimnazijoje

Smurto ir patyčių prevencijos ir intervencijos vykdymo Kauno „Vyturio“ gimnazijoje tvarkos aprašas nustato Gimnazijos prevencijos ir intervencijos priemonių sistemą saugios nuo smurto ir patyčių (įskaitant ir patyčias kibernetinėje erdvėje) aplinkos kūrimui Gimnazijoje.

OLWEUS patyčių prevencijos programa

Gimnazijoje vykdoma tarptautinė „Olweus patyčių prevencijos programa“ (OPPP), kuria siekiama mažinti patyčių ir kitokio asocialaus elgesio apraiškas tarp mokinių. „Olweus“ patyčių prevencijos programa yra pagrįsta gausybe mokslinių tyrimų ir laikoma viena efektyviausių patyčių mažinimo programų. Ji tiksliai apibrėžia veiklas ir strategijas bei padeda kurti kolektyvinę viso mokyklos personalo kompetenciją kovojant su patyčiomis. Programos siekiamybė – kurti mokykloje tokią aplinką, kurioje suaugę imtųsi atsakomybės už tai, kad vaikai mokykloje nebūtų skriaudžiami ir jaustųsi saugūs.

Už sėkmingą programos įgyvendinimą ir Olweus programos kokybės užtikrinimo sistemos (OPKUS) diegimą gimnazijai 2023 m. birželio 26 d.  suteiktas „Olweus mokyklos“ vardas 2023-2025 m. –  Olweus mokyklos vardo įsakymas.

Siekdama šio vardo, gimnazija įvykdė Olweus programos Kokybės užtikrinimo sistemos (OPKUS) reikalavimus – Priedas prie pažymėjimo.

Olweus mokyklos pažymėjimas

Saugi elektroninė erdvė

Patarimų tėvams ir mokytojams, kaip padėti vaikams apsisaugoti nuo netinkamo elgesio virtualioje erdvėje, rasite mūsų svetainės  puslapyje „Saugus internetas“

Šviečiamoji saugesnio interneto medžiaga skelbiama:

Kauno „Vyturio“ gimnazijai už nuolat vykdomas saugaus interneto ir IKT naudojimo veiklas suteiktas tarptautinis sertifikatas „Sidabrinis saugios e.erdvės ženklas“. Tokį ženklą iki šiol yra gavę tik 5 Lietuvos mokyklos.

Gimnazija dalyvauja ESF finansuojamame projekte „Saugios elektroninės erdvės vaikams kūrimas“ (projektą įgyvendina NŠA, Projekto nr.: 09.2.1-ESFA-V-726-05-00), todėl visi mokiniai ir mokytojai gali nemokamai naudotis Wi-Fi ryšiu.

Apie projektą sužinoti daugiau galima https://wifi.lm.lt/apie-projekta/

[Atnaujinta 2023-11-20]