Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
8 37 332692, 8 37 332572
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Saugi mokykla

Smurto ir patyčių prevencija

Smurto ir patyčių prevencijos ir intervencijos vykdymo Kauno „Vyturio“ gimnazijoje tvarkos aprašas nustato Gimnazijos prevencijos ir intervencijos priemonių sistemą saugios nuo smurto ir patyčių (įskaitant ir patyčias kibernetinėje erdvėje) aplinkos kūrimui Gimnazijoje.

OLWEUS patyčių prevencijos programa

Gimnazijoje vykdoma tarptautinė „Olweus patyčių prevencijos programa“ (OPPP), kuria siekiama mažinti patyčių ir kitokio asocialaus elgesio apraiškas tarp mokinių.

Už sėkmingą programos įgyvendinimą ir Olweus programos kokybės užtikrinimo sistemos (OPKUS) diegimą gimnazijai suteiktas „Olweus mokyklos“ vardo sertifikatas 2019-2021 metams.

  • Olweus kokybės ženklelis:
  • „Olweus mokyklos“ pažymėjimas

„Olweus“ patyčių prevencijos programa yra pagrįsta gausybe mokslinių tyrimų ir laikoma viena efektyviausių patyčių mažinimo programų. Ji tiksliai apibrėžia veiklas ir strategijas bei padeda kurti kolektyvinę viso mokyklos personalo kompetenciją kovojant su patyčiomis. Programos siekiamybė – kurti mokykloje tokią aplinką, kurioje suaugę imtųsi atsakomybės už tai, kad vaikai mokykloje nebūtų skriaudžiami ir jaustųsi saugūs.

Saugi elektroninė erdvė

Kauno „Vyturio“ gimnazijai už nuolat vykdomas saugaus interneto ir IKT naudojimo veiklas suteiktas tarptautinis sertifikatas „Sidabrinis saugios e.erdvės ženklas“. Tokį ženklą iki šiol yra gavę tik 5 Lietuvos mokyklos.

Pranešimas „Saugesnio interneto ambasadorių mokymų patirtis ir bendruomenės telkimas organizuojant SID renginius“  (skaitytas LR Seime 2018-03-14)

„Saugios e.erdvės ženklą“ (angl. eSafety Label) sukūrė Europos mokyklų tinklas „European Schoolnet“. Tai yra Europos mokyklų akreditavimo sistema, kuri pagal sukurtus kriterijus įvertina dalyvaujančios mokyklos atitikimą aukštiems saugios elektroninės erdvės standartams. Šiuo metu prie Saugios e.erdvės ženklo bendruomenės yra prisijungę daugiau kaip 3000 Europos mokyklų ir beveik 200 Lietuvos mokyklų. „Esafetylabel“ svetainės adresas www.esafetylabel.eu

Prie saugios elektroninės erdvės išsaugojimo gali prisidėti visi mūsų bendruomenės nariai, savo pastebėjimus išsakydami arba parašydami gimnazijos administracijai. Susidūrus su neteisėtais veiksmais internete arba pastebėjus žalingą turinį, galima pranešti svetainėje www.pranesk.draugiskasinternetas.lt

Mūsų svetainėje rasite patarimų tėvams ir mokytojams, kaip padėti vaikams apsisaugoti nuo netinkamo elgesio virtualioje erdvėje – puslapis „Saugus internetas“

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui ir socialinės pedagogės parengtas straipsnis  „Kibernetinės patyčios“ (2020-12-03)

Šviečiamoji saugesnio interneto medžiaga skelbiama: