Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428

Saugi mokykla

[Paskelbta 2018-08-07]

Smurto ir patyčių prevencija

Smurto ir patyčių prevencijos ir intervencijos vykdymo Kauno „Vyturio“ gimnazijoje tvarkos aprašas nustato Gimnazijos prevencijos ir intervencijos priemonių sistemą saugios nuo smurto ir patyčių (įskaitant ir patyčias kibernetinėje erdvėje) aplinkos kūrimui Gimnazijoje.

OLWEUS patyčių prevencijos programa

Gimnazijoje vykdoma tarptautinė „Olweus patyčių prevencijos programa“ (OPPP), kuria siekiama mažinti patyčių ir kitokio asocialaus elgesio apraiškas.

Už sėkmingą programos įgyvendinimą mokyklai suteiktas „Olweus mokyklos“ vardo sertifikatas 2013-2015 metams ir 2015-2017 metams.

Kauno "Vyturio" gimnazija

„Olweus“ patyčių prevencijos programa yra pagrįsta gausybe mokslinių tyrimų ir laikoma viena efektyviausių patyčių mažinimo programų. Ji tiksliai apibrėžia veiklas ir strategijas bei padeda kurti kolektyvinę viso mokyklos personalo kompetenciją kovojant su patyčiomis. Programos siekiamybė – kurti mokykloje tokią aplinką, kurioje suaugę imtųsi atsakomybės už tai, kad vaikai mokykloje nebūtų skriaudžiami ir jaustųsi saugūs.

Saugi elektroninė erdvė

Kauno „Vyturio“ gimnazijai už nuolat vykdomas saugaus interneto ir IKT naudojimo veiklas 2018 metais suteiktas tarptautinis sertifikatas „Sidabrinis saugios e.erdvės ženklas“. Tokį ženklą iki šiol yra gavę tik 5 Lietuvos mokyklos.

Pranešimas „Saugesnio interneto ambasadorių mokymų patirtis ir bendruomenės telkimas organizuojant SID renginius“  (skaitytas LR Seime 2018-03-14)

„Saugios e.erdvės ženklą“ (angl. eSafety Label) sukūrė Europos mokyklų tinklas „European Schoolnet“. Tai yra Europos mokyklų akreditavimo sistema, kuri pagal sukurtus kriterijus įvertina dalyvaujančios mokyklos atitikimą aukštiems saugios elektroninės erdvės standartams. Šiuo metu prie Saugios e.erdvės ženklo bendruomenės yra prisijungę daugiau kaip 3000 Europos mokyklų ir beveik 200 Lietuvos mokyklų. „Esafetylabel“ svetainės adresas www.esafetylabel.eu

Prie saugios elektroninės erdvės išsaugojimo gali prisidėti visi mūsų bendruomenės nariai, savo pastebėjimus išsakydami arba parašydami gimnazijos administracijai. Susidūrus su neteisėtais veiksmais internete arba pastebėjus žalingą turinį, galima pranešti svetainėje www.pranesk.draugiskasinternetas.lt

Šviečiamoji saugesnio interneto medžiaga skelbiama svetainėse: