Prevencinė akcija „Būk saugus, mokiny“

Gyvenimo įgūdžių ugdymo mokytoja su 5c ir 5d klasės mokiniais dalyvavo prevencinėje akcijoje „Būk saugus, mokiny“, kurios metu lankėsi Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos padalinyje. Penktokai apžiūrėjo gaisrinės muziejų ir sužinojo daug įdomių faktų apie ugnį, kokia ji gali būti žalinga ir pavojinga. Taip pat sužinojo, kaip anksčiau buvo kovojama su gaisru ir kaip atrodė pirmieji ugniagesiai bei jų naudojama technika. Vaikai susipažino su priešgaisrinės saugos pagrindiniais ir svarbiausiais reikalavimais: kaip reikia teisingai laikytis priešgaisrinės saugos taisyklių, ką reikia žinoti kilus gaisrui ir kaip teisingai elgtis. Smagiausia susitikimo dalis – gaisrinės mašinos. Mokiniams buvo parodytas gaisrinių automobilių turinys, juos supažindino su visa jame esančia specialia gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įranga, buvo galima įlipti ir pasižvalgyti gaisrinės automobilio kabinoje.

Edukacija buvo labai įdomi ir prasminga. Mokiniai sužinojo, kokia pavojinga, sunki ir garbinga gaisrininkų-gelbėtojų veikla ir kaip svarbu saugoti savo ir aplinkinių sveikatą ir gyvybę. Ne vienas penktokas susidomėjo gaisrininko profesija ir galbūt užaugęs bus gaisrininkas.

Gyvenimo įgūdžių mokytoja Rima Stasionytė