Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

[Paskelbta 2018-08-06]

Bibliotekos ir informacijos centro darbo valandos

Darbo dienomis 8.00 val. – 17.00 val.

Skaitytojai aptarnaujami pirmadieniais – ketvirtadieniais 8.00 val. – 16.00 val., penktadieniais – 8.00-15.30 val.

Kiekvieno mėnesio paskutinis ketvirtadienis – sanitarinė diena. Skaitytojai neaptarnaujami.

Bibliotekos – informacijos centro misija

Teikti informaciją ir idėjas, kurios yra svarbios sėkmingai veiklai šių dienų vis labiau į žinias ir informaciją orientuotoje visuomenėje, vykdyti informacines ir edukacines funkcijas, suteikti moksleiviams visą gyvenimą trunkančio mokymosi įgūdžius, padėti jiems tapti atsakingais piliečiais, mokyti kokybiškai mokytis ir pritaikyti turimas žinias.

Pagrindiniai gimnazijos bibliotekos tikslai ir uždaviniai:

• Aktyvus dalyvavimas modernėjančiame (kintančiame) mokymo / mokymosi procese;
  • Fondo komplektavimas pagal ugdymo programas;
  • Visapusiškas fondo atskleidimas vartotojams;
  • Bibliotekos teikiamų paslaugų nuolatinis plėtimas ir tobulinimas.

Gimnazijos bibliotekoje – informaciniame centre dirba bibliotekininkė ir bibliotekos vedėja, baigusi VU KHF bibliotekininkystės ir bibliografijos specialybę.

Informacija gimnazijos bibliotekos skaitytojams

MOBIS knygų katalogas

Gimnazijos svetainėje veikia bibliotekos informacinės sistemos MOBIS knygų katalogo paieškos nuoroda. Knygų paieška galima naudotis bibliotekos darbo valandomis.

MOBIS knygų katalogas

Tai suteikia galimybę, neužėjus į biblioteką, sužinoti, ar pageidaujama knyga yra gimnazijos bibliotekoje.

Norėdami rezervuoti surastą knygą, suveskite skaitytojo bilieto numerį ir slaptažodį. Šiuos duomenis sužinosite gimnazijos bibliotekoje arba parašę užklausą el. paštu vyturys.biblioteka@gmail.com

Virtuali biblioteka – skaitykla „VYTURYS“

Gimnazija sudarė sutartį su skaitmenine „Vyturio“ leidyklos biblioteka – skaitykla „VYTURYS“. Ši svetainė teikia paslaugas visą parą. Registruoti skaitytojai gali skaityti pasirinktas knygas, naudotis elektroniniais vadovėliais, esančiais šioje bibliotekoje, stebėti savo skaitymo pažangą.

Vyturys.lt

Klausimai ir atsakymai:

Kaip pradėti naudotis „Vyturio“ biblioteka?
Ateikite į gimnazijos biblioteką ir darbuotojos jums suteiks išsamią informaciją.

Ką rasiu „Vyturio“ bibliotekoje?
„Vyturyje“ rasite beveik 400 literatūros kūrinių. Tai privalomi, konteksto ir laisvalaikio skaitiniai mokiniams nuo 1 iki 12 klasės. Juos rasite čia: www.vyturys.lt/knygu-sarasas

Ar prie kūrinių pateikiama pagalbinė medžiaga?
Prie dalies kūrinių pateikiamos ir užduotys. Tokie kūriniai sąraše bus pažymėti išnašos ženklu*. Svarbiausios užduotys pateikiamos prieš kūrinį. Kitos užduotys, paaiškinimai ir komentarai matomi spustelėjus ant išnašos ženklelio.