Kibernetinės patyčios

Primename, kad kibernetinės patyčios apibrėžiamos kaip patyčios iš kito asmens, naudojantis informacinėmis technologijomis ir informavimo priemonėmis siekiant įbauginti tą asmenį, pakenkti jo reputacijai ar kitokiu būdu jį pažeminti, neatsižvelgiant į tai, ar patyčių informacija siunčiama asmeniškai, ar paskleidžiama neapibrėžtam gavėjų skaičiui.

Virtualių patyčių prieš vaikus interneto erdvėje šiuo laikotarpiu itin daugėja, joms užkirsti kelią priemonių nėra daug, nes tai daugeliu atvejų daroma anonimiškai, o patys vaikai nelinkę to viešinti. Tačiau tik VIEŠUMAS čia ir gali padėti. Drąsinkime vaikus apie tai kalbėti, drąsinkime juos, kad informuotų mokytojus, klasės vadovus, tėvus ar praneštų apie jas rašydami į gimnazijos elektroninę patyčių dėžutę.

Jei kažkas praneša Jums apie kibernetines patyčias – INFORMUOKITE KLASĖS VADOVĄ, PAVADUOTOJĄ, SOCIALINĮ PEDAGOGĄ arba parašykite apie patyčias gimnazijos el.patyčių dėžutėje. Išsaugokite patyčių atvejų įrodymus (nuotraukas, garso / vaizdo įrašus, pokalbių žinutes ir t.t.).
Primename, kad įgyvendinant patyčių prevenciją gimnazijoje virtualios pamokos gali būti įrašomos.

Atminkite, kad:

Kibernetinis saugumas yra bendra visų mūsų atsakomybė, todėl visi turime būti budrūs. Bendradarbiaukime dėl mūsų vaikų gerovės.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurga Burneikienė, mob. tel. 8 611 71293
Socialinė pedagogė Gražina Taujanskienė, mob. tel. 8 683 59109