Korupcijos prevencija

Gimnazijos korupcijos prevencijos komisija

Įsakymas dėl korupcijos prevencijos programos įgyvendinimo gimnazijoje (2022-11-24 nr. V-264)

Korupcijos prevencijos programa

Kauno „Vyturio“ gimnazijos korupcijos prevencijos programa

Korupcijos prevencijos pranešimas

Susidūrei su korupcija? Apie neteisėtus veiksmus Kauno „Vyturio“ gimnazijoje prašome pranešti el. paštu korupcija.vg@gmail.com

Galite pateikti informaciją apie Kauno „Vyturio“ gimnazijos darbuotojų neteisėtus veiksmus: korupciją ar veikas, turinčias korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos požymių; taip pat galite parašyti ir apie taisytinas gimnazijos teikiamų paslaugų procedūras, kurios sudaro prielaidas piktnaudžiauti tarnybine padėtimi.

Pranešime nurodykite asmenis, kurie savo veiksmais ar neveikimu padarė ar daro nusikalstamas veikas. Taip pat nurodykite įvykio vietą, laiką ir kitas, jūsų nuomone, svarbias aplinkybes, galinčias turėti reikšmės atliekant vėlesnį įvykio aplinkybių tyrimą.

Jūsų pranešimą išnagrinės gimnazijos Korupcijos prevencijos komisija ir priims sprendimą dėl informacijos panaudojimo. Korupcijos prevencijos komisija užtikrina asmens duomenų ir suteiktos informacijos konfidencialumą. Asmenys, nenurodę savo kontaktinių duomenų, apie pranešimo tyrimo rezultatus nebus informuojami.

Informacija apie korupcijos prevenciją

Apie įtariamus korupcijos atvejus taip pat galite pranešti LR specialiųjų tyrimų tarnybai

Lietuvos Respublikos Korupcijos prevencijos įstatymas

Lietuvos Respublikos Nacionalinė kovos su korupcija 2015–2025 metų programa

Įsakymas dėl valstybės įstaigos korupcijos prevencijos programos rengimo rekomendacijų patvirtinimo

Antikorupcinės aplinkos viešajame sektoriuje kūrimo ir įgyvendinimo vadovas

Pranešėjų apsauga

Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas (toliau – Įstatymas) įtvirtina asmenų, pateikusių informaciją apie pažeidimą įstaigoje, su kuria juos sieja ar siejo tarnybos ar darbo santykiai arba sutartiniai santykiai, apsaugos mechanizmą. Įstatymas taip pat nustato apie pažeidimus įstaigose pranešusių asmenų teises ir pareigas, jų teisinės apsaugos pagrindus ir formas, taip pat šių asmenų apsaugos, skatinimo ir pagalbos jiems priemones, siekiant sudaryti tinkamas galimybes pranešti apie teisės pažeidimus, keliančius grėsmę viešajam interesui arba jį pažeidžiančius, užtikrinti tokių pažeidimų prevenciją ir atskleidimą.

Pagal Įstatymą informacija apie pažeidimus teikiama dėl:

• pavojaus visuomenės saugumui ar sveikatai, asmens gyvybei ar sveikatai;
  • pavojaus aplinkai;
  • kliudymo arba neteisėto poveikio teisėsaugos institucijų atliekamiems tyrimams ar teismams vykdant teisingumą;
  • neteisėtos veiklos finansavimo;
  • neteisėto ar neskaidraus viešųjų lėšų ar turto naudojimo;
  • neteisėtu būdu įgyto turto;
  • padaryto pažeidimo padarinių slėpimo, trukdymo nustatyti padarinių mastą;
  • kitų pažeidimų.

Asmuo informaciją apie pažeidimą gali pateikti:

• įstaigoje per vidinį informacijos apie pažeidimus teikimo kanalą;
  • kompetentingai institucijai (prokuratūrai) tiesiogiai;
  • viešai.

Siekiant veiksmingai įgyvendinti Įstatymo nuostatas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimu Nr. 1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo“ yra patvirtinti:

• Atlyginimo pranešėjams už vertingą informaciją tvarkos aprašas;
  • Kompensavimo pranešėjams už patiriamą neigiamą poveikį ar galimus padarinius dėl pateikto pranešimo tvarkos aprašas;
  • Vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų įdiegimo ir jų funkcionavimo užtikrinimo tvarkos aprašas.

Daugiau informacijos galite rasti:

• Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas (nuoroda)
  • Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimu Nr. 1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo (nuoroda)
  • Pranešimų apie pažeidimus įstaigose pateikimo Lietuvos respublikos prokuratūrai tvarkos aprašas (patvirtintas LR generalinio prokuroro 2018 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. I-207) (nuoroda)

[Atnaujinta 2023-01-30]