Tobulėjame su Erasmus: kolegialūs mokymai „Kompetencijų ir mokymo metodų bendrystė“

Kauno „Vyturio“ gimnazijos mokytojai mokinių žiemos atostogų metu dalyvavo Erasmus+ projekto „Kompetencijomis grįsta pamoka – raktas į kiekvieno mokymo( si) sėkmę“ darbo grupės organizuotuose kolegialiuose mokymuose. Tarptautiniuose kursuose Italijoje ir Vokietijoje dalyvavę kolegos dalinosi įgyta pedagogine patirtimi apie kompetencijomis grįstą mokymą ir įtraukujį ugdymą. Anglų kalbos mokytojos Daiva Visockienė ir Vaida Paulauskienė pristatė Florencijoje vykusių kursų „Tyrinėk, apmąstyk, atrask“ patirtį. Gimnazijos mokytojai turėjo galimybę pasidalinti įvairiomis praktikomis ir metodais, buvo ne pasyvūs paskaitos klausytojai, bet aktyvūs mokymų dalyviai. Mokymų metu buvo pristatytos mokymo(si) strategijos, skatinančios mokinių kritinį mąstymą ir refleksiją ir išbandyti mokymosi metodai, kurie gali būti naudojami tiek klasėje, tiek netradicinėse aplinkose bei virtualių pamokų metu. Anglų kalbos mokytoja Vaida Varžgalienė ir socialinė pedagogė Gražina Taujanskienė supažindino kolegas su emocinio intelekto, aktyvaus klausymosi ir kitų veiksnių, turinčių įtakos konfliktų valdymui svarba. Atlikdami praktines užduotis, mokytojai turėjo galimybę aptarti, kokių rezultatų jau yra pasiekę ir kokie yra tolimesni lūkesčiai, planai. Kolegialūs mokymai- viena iš lokalios projekto sklaidos priemonių. Visos projekto veiklos finansuojamos programos Erasmus+ lėšomis.

Projekto koordinatorė Daiva Visockienė