Vyturiečiai – tarptautinės konferencijos „Globaliame pasaulyje kalbėti savo balsu“ dalyviai

Vasario 28 dieną Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje vyko Lietuvos Respublikos ir užsienio bendrojo ugdymo mokyklų 9-12 (I-IV gimnazijų) klasių mokinių tarptautinė konferencija – edukacinė pamoka „Globaliame pasaulyje kalbėti savo balsu“. Šiuolaikiniame pasaulyje kalbėti apie aktualias problemas savo balsu ir svarbu, ir drąsu. Mūsų gimnazijos abiturientai D. Bobrovas, K. Nemanis, D. Žižys, M. Baranauskas, V. Baravykaitė, G. Šustickaitė, E. A. Juozaponytė, E. Gliaubičiūtė klausėsi aktoriaus, rašytojo, keliautojo Jono Gaižausko paskaitos, o vėliau analizavo ir diskutavo apie globalias ir aktualias problemas, keliamas literatūroje – žmogaus prigimties dualizmą, žmogaus (iš)likimą griūvančiame pasaulyje, egzistencinę vienatvę, absurdą ir maištą, Lietuvos vardo pasaulyje garsinimą. Geras mokinių pavyzdys užkrėtė, todėl pranešimus konferencijai parengė ir jų mokytojos Roma Rusteikienė bei Reda Lazaravičienė.

Džiaugiamės, kad mūsų gimnazistai kalba apie tai, kas svarbu, pasauliui.

Lietuvių kalbos mokytoja Reda Lazaravičienė