Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Skirkite 1,2% GMP

[Atnaujinta 2020-04-28]

Pasinaudokite teise ir 2020 metais nuo 2019 metais gautų apmokestinamų pajamų paskirkite 1,2% jūsų sumokėto GMP Kauno „Vyturio“ gimnazijai.
Paramos gavėjo kodas 190136887

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad atsižvelgė į paramos gavėjų prašymą ir priėmė sprendimą suteikti pereinamąjį 2 metų laikotarpį, per kurį paramą nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio galima teikti ne tik e. būdu.

Pereinamasis laikotarpis numatytas iki 2022 m. sausio 1 d., kuomet įsigalioja VMI viršininko įsakymas, panaikinsiantis galimybę skirti paramą teikiant prašymą popieriuje. Per šį laikotarpį VMI aktyviai bendradarbiaus su paramos gavėjais, skatins gyventojus rinktis pažangesnį – e. būdą prašymams teikti, o svarbiausia supaprastins e. paramos teikimo formą

D.U.K ir informacija apie paramos skyrimą – Valstybinės mokesčių inspekcijos tinklalapyje

Gimnazijos direktorės kreipimasis į paramos davėjus

Mieli tėveliai, globėjai, darbuotojai, gimnazijos bičiuliai!

Nuoširdžiai dėkojame už Jūsų paramą, kurią 2019 m. skyrėte „Vyturio“ gimnazijai iš 2 % gyventojų pajamų mokesčio (GPM).  2019 m. lapkritį buvo gauta lėšų – 6239,11 Eur (už 2018 m. mokestinį laikotarpį). Lėšos panaudotos gimnazijos bibliotekos grožinės literatūros fondui papildyti, kompiuterinės technikos atnaujinimui, tarptautinių projektų, koncertinių mokinių kelionių transporto išlaidoms, katalikiškų mokyklų asociacijos nario mokesčio, tarptautinės patyčių prevencijos programos „OLWEUS“ programos mokesčiams.

Kviečiame ir šiais metais skirti dalį pajamų mokesčio Kauno „Vyturio“ gimnazijai. Skirdami šias lėšas leisite toliau augti gimnazijos bendruomenės iniciatyvoms.

2020 metų iniciatyvos – kurti išmanią, modernią, atsinaujinančią gimnaziją:

• 2019 metais šalia jau turimų trijų, įsigijome dar 4 išmaniuosius ekranus su „MozaBook“ edukacine platforma. Visiems ekranams turime nupirkti metines licencijas.
  • Įsigijome licenciją Microsoft Teams – vieningo ryšio ir bendradarbiavimo platformos, apjungiančios nuotolinius pokalbius mokymo(si) vietoje, vaizdo susitikimus, programų integraciją visai gimnazijos bendruomenei, tikslu vykdyti nuotolinį mokymą, namų mokymui, konsultacijoms ir kitiems ugdymo poreikiams tenkinti.
  • Programos „Erasmus+2 pagrindinio veiksmo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės (KA 229) „International Culture and Traditions – Young Explorers on the Start“ sėkmingam vykdymui.
  • Koncertinių mokinių kelionių Lietuvoje organizavimui, transporto išlaidoms.
  • Muzikos skyriaus mokinių tarptautinių konkursų mokesčiams sumokėti.
  • Bibliotekos grožinės literatūros fondo papildymui skaitomiausia vaikų ir jaunimo literatūra.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, jog nuo 2020 m. Kauno „Vyturio“ gimnazijai ir kitiems paramos gavėjams bus galima skirti iki 1,2 proc. pajamų mokesčio (anksčiau buvo skiriama 2 proc.).

Skirti 1,2 % GPM paramą lengviausiai galite elektroniniu būdu per Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS).

Kaip užpildyti ir pateikti FR0512 formą:
1. Prisijunkite prie EDS Jums patogiu būdu. Prisijungti galima per išorines sistemas (tarkime, e. bankininkystę), su e. parašu ar per VMI (https://deklaravimas.vmi.lt).
2. Įrankių juostoje viršuje spauskite Deklaravimas: tada kairiajame meniu šonelyje pasirinkite Pildyti formą.
3. Tarp Dažniausiai pildomos formų pasirinkite Prašymas skirti paramą.
4. Rinkitės naujausią formą FR0512 ir spauskite mygtuką su gaubliu Pildyti formą tiesiogiai portale.
5. Atidarytoje formoje didžiosiomis raidėmis užpildykite laukelius:

Asmens kodas. Vardas. Pavardė. Mokestinis laikotarpis: pasirinkite 2019 m.
Mokesčio dalį skiriu paramos gavėjams: pažymėkite
Gavėjo tipas: pažymėkite 2 – Paramos gavėjas
Gavėjo identifikacinis numeris (kodas): įrašykite „Vyturio“ gimnazijos kodą: 190136887
Mokesčio dalies paskirtis: neprivaloma pildyti, bet jei pageidaujate, galite nurodyti Gimnazijos veiklų įgyvendinimui
Mokesčio dalies dydis (procentais): įrašykite 1,2 arba Jūsų pasirinktą dydį
Mokesčio dalį skiriu iki mokestinio laikotarpio: pasirinkite iki kurių mokestinių metų norite skirti paramą (ilgiausiai – iki 2023 m.)

6. Viršutiniame meniu paspauskite Klaidų taisymas ir pasitikrinkite, ar užpildyti visi būtini langeliai.
Ir pabaigai – viršutiniame meniu dešinėje paspauskite Pateikti deklaraciją arba Pasirašyti el. parašu ir pateikti.

Instrukciją, kaip užpildyti deklaraciją, rasite ir VMI puslapyje.

Gimnazijai jūsų parama labai reikalinga.

Gimnazijos direktorė Aleksandra Bancevičienė,
Kauno „Vyturio“ gimnazijos bendruomenės vardu