Ypatinga Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo šventė

Kiek anksčiau nei įprasta – vasario 13 dieną – surengtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas tapo itin įspūdingu reginiu. Muzikuojančių moksleivių talentas nepaliko abejingų, o susirinkę klausytojai gavo unikalią progą mėgautis neįprasta istorine aplinka. Jau antrus metus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos pakviesti jaunieji atlikėjai koncertavo viename iš vertingiausių modernizmo architektūros pastatų – atrestauruotoje Kauno Karininkų ramovėje. Jau daugiau kaip pusę amžiaus menantis pastatas po savo skliautais ilgus metus būrė ne tik karininkus, jų šeimas, bet ir įvairius inteligentus, garsiausius politikus ir net bohemiškus menininkus.

Šįkart skambėjusį muzikinį sveikinimą Lietuvai skyrė jaunieji atlikėjai, grojantys įvairiais instrumentais – nuo liaudiškų lumzdelio, kanklių, birbynės, bandonijos, iki profesionalių – fleitos, smuiko, saksofono ar fortepijono. Kauno „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriaus moksleiviai savo meistriškumą demonstravo grodami tiek solo, tiek įvairiais ansambliais. Džiugino ir bendrumo dvasia – jaunuosius muzikus scenoje palaikė ir mokytojai, kurių parama įkvėpė jauniesiems atlikėjams daugiau drąsos. Įvairialypiame repertuare skambėjo lietuvių bei kitų kraštų kompozitorių žinomiausi kūriniai. Koncertą pabaigė Kauno „Vyturio“ gimnazijos mišraus choro „Vyturys“ atlikta G. Abariaus „Vilties daina“, nuskambėjusi tarsi pažadas Lietuvai branginti, saugoti ir ginti savo Nepriklausomybę.

Koncertui mokinius muzikos mokytojai ruošė Asta Jonkutė-Bogdanienė, Silvija Ližaitienė, Rūta Skučienė, Algirdas Kasperavičius, Gailė Markevičienė, Zita Labutienė, Romanas Lykovas, Artūras Makštutis, Tadas Balaišis, Aušra Banaitienė, Jolanta Pienauskienė, Asta Vykertienė, Jurgita Gelūnaitė-Tervydienė, Monika Stanislovaitienė, Aldona Didžiulytė, Reda Labanauskienė, choro „Vyturys“ vadovė Vita Rusteikienė. Solistams ir ansambliams pritarė pianistai Petro Bondar, Daina Kripavičienė, Dalius Julius Mintaučkis. Koncertą vedė Vitalija Čepulienė.

Muzikos mokytoja Vitalija Čepulienė