Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Ar gali mokiniai pamokoje naudotis telefonais? TAIP!

„Vyturio“ gimnazijoje sudarytos galimybės visiems saugiai naudotis elektroninėmis paslaugomis bei elektroniniu (skaitmeniniu) ugdymo turiniu pamokų metu.

Gimnazija dalyvauja Nacionalinės švietimo agentūros įgyvendinamame respublikiniame projekte „Saugios elektroninės erdvės vaikams kūrimas“. Projekto tikslas – įrengti saugią ir kontroliuojamą belaidę interneto prieigą mokyklose, kad mokiniai galėtų pamokose naudotis skaitmeniniais mokymosi ištekliais. Mokykloms Wi-Fi prieigą teikia ir skaitmeninį turinį kontroliuoja (stebi ir filtruoja) Litnet. Projektas finansuojamas ES struktūrinių fondų lėšomis.
Apsilankykite projekto svetainėje https://wifi.lm.lt/

Gimnazijos pagrindiniame pastate ir pradinių klasių filiale buvo įrengta belaidė interneto prieiga (Wi-Fi). Saugus Wi-Fi ryšys jau veikia gimnazijos teritorijoje, juo nemokamai gali naudotis visi „Vyturio“ gimnazijos mokiniai ir darbuotojai pagal individualius autorizuotus prisijungimus.

Autorizacijai prie tinklo mokinio vartotojo vardas sukuriamas iš respublikiniame mokinių registre esančio mokinio ID ir vienkartinio aktyvacijos kodo, o prisijungimo slaptažodį sugalvoja ir jį saugo pats mokinys. Informacinių technologijų mokytojai IT pamokų metu padeda mokiniams aktyvuoti jų vartotojus ir prisijungti prie Wi-Fi tinklo gimnazijoje. Jokie duomenys apie mokinius nėra kaupiami ir, juo labiau, viešinami.

Mokytojai skatinami saugiai naudoti belaidį tinklą kasdienėje veikloje, pamokose į pagalbą pasitelkti elektroninius (skaitmeninius) mokymosi išteklius, prie kurių mokiniai gali jungtis savo išmaniaisiais įrenginiais – telefonais, planšetėmis, nešiojamaisiais kompiuteriais.

Kauno „Vyturio“ gimnazijos skaitmeninės plėtros darbo grupės koordinatorė,
IT mokytoja ekspertė Jolanta Leonavičienė