Teisinio švietimo pamoka „Gatvės teisė“ aštuntokams

Gegužės 18 dieną gimnazijos aštuntokai buvo pakviesti dalyvauti „Gatvės teisė“ pamokose. Vyturiečius diskutuoti temomis, su kuriomis jaunimas susiduria jų artimoje aplinkoje kone kasdien, kvietė Mykolo Riomerio universiteto viešojo saugumo akademijos dekanė prof.dr. Snieguolė Matulienė.

Kokios pasekmės galimos socialiniuose tinkluose pasidalijus kompromituojančia draugo nuotrauka? Ką turi žinoti keturiolikmetis, norintis įsidarbinti vasaros atostogų metu? Kokia atsakomybė laukia vairuojant automobilį, dviratį ar paspirtuką apsvaigus nuo psichotropinių medžiagų? Šiomis ir kitomis temomis lektorė su mokiniais kalbėjo atvirai, skatindama susimąstyti apie galimas pasekmes. Iš jos išgirdome ir tai, jog be teisinių pasekmių yra ir kitų svarbių aspektų, kurie ateityje gali tapti kliūtimi norint tapti pvz.: policininku ar kariškiu, imant paskolą ir pan.

Etikos mokytoja R. Bylienė