Tarp svarbiausių šiuolaikinio žmogaus įgūdžių – finansinis raštingumas

Šiandien visi suprantame, kad būtinybė kuo anksčiau pradėti formuoti tinkamus finansinius įgūdžius ir kaupti su jais susijusias žinias svarbi ne tik todėl, kad laikui bėgant tampame mažiau lankstūs ir sunkiau keičiame įpročius, o ir todėl, kad tai ypač aktuali šių dienų tema. Kiekvienam tenka arba teks ateityje priimti sprendimus, susijusius su asmeniniais finansais: kaip tvarkyti namų ūkio biudžetą, kokiam pirkiniui skolintis, o kuriam taupyti, ar verta investuoti, kokius investicinius produktus pasirinkti ir kaip nepakliūti į sukčių spąstus, kaip geriau kaupti lėšas ateičiai. Pasaulio ekonomikos forumas finansinį raštingumą įtraukė į svarbiausių įgūdžių, būtinų XXI a. žmogui, sąrašą.

Jau antrus metus Kauno „Vyturio“ gimnazijoje finansinio raštingumo vingrybių pradeda mokytis vienos I (9) gimnazijos klasės mokiniai. Šio dalyko žinios vis nuosekliau integruojamos į ugdymo turinį, ekonomikos ir verslumo pamokas, mokinių mokomųjų bendrovių veiklas. Su ekonomikos mokytoja eksperte Sandra Paštuolyte mokiniai aktyviai dalyvauja parodose, konkursuose, olimpiadose, laimi aukštus pasiekimus.

Turime ir naujas patirtis. II g klasės mokinys Kasparas Vildžiūnas nuo 2022 metų lapkričio mėnesio tapo SEB  banko (programa mokiniams) ambasadoriumi. Dalyvaudamas programoje, jis turi galimybę gilinti savo ir gimnazijos draugų žinias apie finansinį raštingumą, mokosi taupymo ir investavimo pradmenų, prekės ženklo ir viešojo kalbėjimo pagrindų ir t. t.  Ateityje Kasparas turi galimybę tapti ir SEB komandos dalimi.

Kovo mėnesį minime Pasaulinę pinigų savaitę, kurios vienas iš tikslų – atkreipti dėmesį į asmeninių finansų valdymą. Tuo tikslu buvo organizuotas SEB banko renginys „Prisijaukinant finansų dramblį“, į kurį buvo pakviestas ir SEB  banko (programa mokiniams) ambasadorius, vyturietis  Kasparas Vildžiūnas. Kviečiame pasiklausyti ir pamatyti įdomią diskusiją su Kasparu  apie finansinį raštingumą Youtube kanalu – https://www.youtube.com/watch?v=vi2ZdQfHSu4 (diskusija prasideda nuo 1:40 iki 2:23)

Direktoriaus pavaduotoja Ina Petkevičienė