Skaitymai ir kūrybinės dirbtuvės ,,Sapnų ir svajonių gaudyklės“

Birželio 14 d. 4c klasės mokiniams buvo organizuotas Kauno apskrities viešosios  bibliotekos renginys, kurio tikslas – išplėsti bei paįvairinti skaitymo procesą, jungiant jį su kūrybinėmis veiklomis. Jų pagalba mokiniams lengviau perteikiama teksto prasmė bei sudominama turiniu. Pasitelkiant skaitymo ir kūrybiškumo ugdymo formas bei naudojant netradicines priemones, mokiniai skatinami domėtis knygomis ir skaitymu. Svarbu, kad naudojant antrines ir gamtines žaliavas kartu ugdomas mokinių atsakingas požiūris į vartotojiškumą.

Užsiėmimo metu vyko skaitymo ir diskusijų bei praktinė – kūrybinė veikla.  Buvo skaitoma Rab Scotton knyga „Avinėlis Raselas“.  Vaikai diskutavo apie tai, kokios mintys jiems kyla skaitant, pasidalino savo patirtimis, emocijomis. Smagi užsiėmimo dalis buvo praktinė – kūrybinė. Mokiniai  iš antrinių ir gamtinių medžiagų  pasigamino savo sapnų ar svajonių gaudyklę. Buvo naudojamos gamtinės (vijokliai, medžių šakos ir šaknys, augalai, vaisiai, daržovės) bei antrinės (susidėvėjusios, naudojimui netinkamos knygos, žurnalai) žaliavos. Daug džiaugsmo suteikė sapnų, svajonių gaudyklių paroda. Dėkojame už prasmingą veiklą edukatorei Ievai.

Mokytoja Laimutė Kučinskienė