Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena su neužmirštuole atlape ir tamsoje degančia atminties žvakute

Šios dienos rytas „Vyturio“ gimnazijos bendruomenę pasitiko žvakučių nušviestų taku. Taku, vedančiu į pilietiškumo pamoką „Atmintis gyva, nes liudija“.

Kaip ir kasmet gimnazijos bendruomenė kartu su visa Lietuva dalyvavo pilietiškumo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Lange sužibusi žvakutė, skambančios laisvės dainos ar rodomi filmuoti vaizdai apie 1991 m. sausio įvykius mums visiems priminė, kad tai – proga dar kartą prisiminti, jog laisvė ir nepriklausomybė yra didžiulė privilegija, kurią mums įteikė laisvės gynėjai. Šių įvykių atmintis įpareigoja visus Lietuvos žmones susitelkti, būti vieningiems: vertinti ir saugoti savo valstybę, kurią turime ir kartu kuriame.

Sausio 13-osios minėjimo organizatoriai – istorijos mokytojai Violeta, Lina ir Lauras.

Post scriptum:

Norint išskirti organizatorius, kaip tikslinę grupę, mūsų gimnazijoje tai neįmanoma padaryti, nes akcijoje aktyviai dalyvavo visa bendruomenė. Mokytojai su mokiniais pirmos pamokos metu dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, organizavo pilietiškumo pamoką: pasakojo savo prisiminimus apie to meto įvykius, rodė filmuotą medžiagą, kartu su vaikais dainavo laisvės dainas. Bibliotekoje vyko susitikimai su Sausio 13-osios įvykių dalyve geografijos mokytoja Lina Melioniene, bibliotekininkės vedė diskusijas su penktokais apie Sausio 13-osios įvykių reikšmę, o gimnazijos menininkių sukurtos kompozicijos bylojo apie gimnazijos dėkingumą 1991 m. Sausio 13-osios įvykių dalyviams už iškovotą laisvę. Į gimnaziją vedęs žvakučių šviesų nutviekstas takas – IIb, IIg, Ia klasių mokinių nuopelnas, o gimnazijos koridoriai pražydo neužmirštuolių žiedais, nes dažnas mokinys ir mokytojas buvo įsisegę šį mėlyną gėlės žiedą, bylojantį, kad mūsų gimnazija dalyvavo istorijos – pilietiškumo pamokoje kaip vieninga, kūrybinga, istorinę atmintį išlaikiusi bendruomenė.

Istorijos mokytoja Lina Baliukevičienė