Rugsėjis su dienraščiu „Aušra“

Kauno „Vyturio“ gimnazijos bendruomenę pasiekė LR Prezidento Gitano Nausėdos ir mecenato Prano Kiznio dovana – mėnraščio „Aušra“ rinkinys. „Skaitykite „Aušrą“ širdimi, tai nepralenkiamas Tėvynės meilės manifestas, gimęs itin sudėtingomis tautai sąlygomis“, – tokiu palinkėjimu Prezidentas palydėjo „Aušrą“ į visas Lietuvos mokyklas.

Su šia ypatinga dovana gimnazijoje pirmiausiai susipažino 4b klasės mokiniai. Kartu su bibliotekininkėmis ir klasės mokytoja jie dalyvavo edukacijoje „Vyturiukai sveikina Aušrą“ ir kūrybiškai perskaitė šio mėnraščio reikšmę lietuvių tautai.

Bibliotekos darbuotojos mokinukams papasakojo apie lietuviškos spaudos draudimo laiką, „Aušros“ gimimą ir knygnešių indėlį. Mokiniai susipažino su šio mėnraščio originaliu formatu ir tuometine rašyba lotyniškomis raidėmis. Karolina perskaitė „Aušroje“ paskelbtą Antano Baranausko eilėraštį „Lietuvos senovės paminėjimas“. Apmąstę ir širdimi priėmę gautąją informaciją ketvirtokai savo piešiniais sveikino „Aušrą“ su jubiliejiniu gimtadieniu: „Sveikinu Aušrą“, „Su Aušra į ateitį“ ir kitais žodžiais bei išraiškingais piešiniais buvo papuoštos gautojo rinkinio knygos. Paprasti, bet įdomūs klausimai kilo mažiesiems Lietuvos piliečiams edukacijos metu, sužadinę jų tolimesnį domėjimąsi lietuviškos spaudos keliu.

Šios edukacijos momentai, išreiškiantys Prezidento iniciatyva dovanoto „Aušros“ rinkinio minties sklaidą gimnazijoje, yra sudėti į vaizdo įrašą ir siunčiami į Lietuvos Respublikos prezidentūrą.

Bibliotekininkė Vilija Karaliūnaitė