Patyriminė pamoka KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultete

5a klasės mokiniai apsilankė klasės draugės Kamilės tėčio darbovietėje – KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultete. Pirmą kartą pamatėme, kiek daug įvairių laboratorijų, nematytų prietaisų ir mechanizmų yra universiteto auditorijose. Sužinojome, kad medžiagų tyrimų laboratorijose tyrinėjamas sklandytuvų sparnų stiprumas ir variklių mechanizmai, įvairiai tempiamos ir gniuždomos metalo detalės, kompozitinės medžiagos tiesiog „apmėtomos“ metaliniais rutuliais.

Tiksliųjų matavimų laboratorijoje išbandėme, kaip su skirtingais prietaisais galima matuoti skirtingu tikslumu. Mikrometro pagalba matavome plaukų storius ir pastebėjome, kad išmatuoti mokinių plaukų storiai skiriasi. Kitoje auditorijoje apžiūrėjome studentų sukurtus mechanizmus: lenktynių automobilį – bagį, automobilio valdymo simuliatorių, droną, triratį dviratį su propeleriu ir kitus netikėtus mechanizmus… Baigę mūsų edukaciją supratome, kad dar daug ko nesuspėjome pamatyti, todėl tikrai dar grįšime į KTU.

Dėkojame tėčiui Joriui už suteiktą galimybę mokiniams iš arčiau pamatyti universiteto laboratorijas, susipažinti su darbo aplinka ir tyrinėjimų įdomybėmis.

5a klasės vadovė Rita Pocienė