Paskaitų ciklas „Įdomioji politika“

Kauno „Vyturio“ gimnazija tęsia bendradarbiavimą su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu ir vykdo integruotą istorijos, politikos mokslų ir ekonomikos paskaitų ciklą „Įdomioji politika“. Pirmoji 2023 – 2024 m. m. „Įdomiosios politikos“ ciklo paskaita vyko lapkričio 16 d.  Gimnazijoje lankėsi doc. dr. Vincentas Vobolevičius, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Ekonomikos ir politikos programos vadovas, kuris II-IV gimnazijos klasių mokiniams pristatė „Populizmo ir politikos“ temą. Paskaitos metu pranešėjas informatyviai ir vaizdžiai su gimnazistais aptarė šiandienos pilietines aktualijas ir ekonomikos bei politikos studijų prasmę. Iš kur atsiranda piliečių nusivylimas politika? Kas vienija rinkimų praktiką demokratinėse ir autoritarinėse visuomenėse? Kaip yra susijusios valstybės ekonomika ir santvarka? Šiuos ir kitus klausimus pranešėjas svarstė kartu su gimnazistais ir kvietė juos domėtis ekonomikos bei politikos studijomis, kurių metu galima ne tik rasti rūpimus atsakymus, bet giliau pažinti ateities valstybės bei visuomenės valdymo subtilybes.

Po paskaitos gimnazijos mokiniai domėjosi studijų ISM Vadybos ir ekonomikos universitete sąlygomis, perspektyvomis.

Tekstas ir nuotraukos – gimnazijos bibliotekos darbuotoja Vilija Karaliūnaitė