Mokinių darbai, skirti Pasaulinei kvantinės fizikos dienai paminėti

Balandžio 14-oji – Pasaulinė kvantinės fizikos diena. Šiais metais  Kauno ”Vyturio“ gimnazijos I b gimn. klasės mokinė Ugnė Senikaitė, III c gimn. klasės mokinė Viktorija Kašėtaitė ir III a gimn. klasės mokinys Laurynas Valaitis dalyvavo Pasaulinės kvantinės dienos Lietuvoje meno konkurse. Tą pačią dieną vyko  nacionalinė paskaita ir kvantinio meno konkurso finalas. Nacionalinėje paskaitoje su dalyviais bendravo  VU Fizikos fakulteto ir Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC)  mokslininkai ir dėstytojai.

Konkurso organizatoriai sulaukė virš 200 moksleivių kūrybinių darbų. 55 darbai atrinkti į gegužės mėnesį atidaromą meno darbų parodą Fizinių ir technologijos mokslų centre. Tarp jų Ugnės Senikaitės darbas „Marija Sklodovska – Kiuri“ ir Viktorijos Kašėtaitės darbas „Albertas Einšteinas“.

Sveikiname merginas ir lauksime parodos atidarymo.

Paskaitykite, kodėl verta švęsti Pasaulinę kvantinės fizikos dieną.

Fizikos mokytoja Regina Rupkutė