Kvalifikacijos kėlimo seminaras muzikos mokytojams

Š. m. balandžio 11 d. gimnazijoje įvyko 3-iasis Muzikos skyriaus įgyvendinamos ilgalaikės kvalifikacijos tobulinimo programos „Muzikos/meno mokyklų mokytojų profesinės ugdymo veiklos kompetencijų plėtojimas, užtikrinant šiuolaikinį mokymo turinį ir procesą“ seminaras „Tradicijų puoselėjimas ir inovacijų svarba tautinių instrumentų pamokoje“.

Seminare buvo skaitomi metodiniai pranešimai, kuriuose atsispindėjo istorinė tautinių instrumentų vystymosi tema, nuotolinio darbo metu kilę iššūkiai bei atsivėrusios galimybės. Pranešėjai pasidalino ugdymo metu naudojamomis priemonėmis, padedančiomis užtikrinti patrauklesnį ir šiuolaikiškesnį jaunosios kartos ugdymą. Taip pat apžvelgta šiandieninė tautinių instrumentų situacija Lietuvoje. Seminaro dalyviai susipažino su muzikos programos Sibelius panaudojimo galimybėmis pamokoje.

Po metodinių pranešimų seminaro dalyviai turėjo galimybę stebėti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Liaudies instrumentų katedros vedėjos, docentės, meno daktarės, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos, Lietuvių nacionalinių muzikos instrumentų metodinės grupės pirmininkės, mokytojos ekspertės Aistės Bružaitės bei Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos, Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos, Kauno rajono meno mokyklos birbynės vyresniojo mokytojo Narimanto Murausko vedamas atviras meistriškumo pamokas.

Seminaro programa baigėsi nuostabiu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Liaudies instrumentų katedros dėstytojos Aistės Bružaitės kamerinio ansamblio klasės studentų Gabijos Tatlauskaitės (kanklės) ir Jokūbo Vaitelės (birbynės) koncertu. Gabija savo muzikinę kelionę pradėjo būtent čia – ,,Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriuje! Džiaugiamės ir didžiuojamės mus aplankančiais jaunaisiais muzikos atlikėjais.

Turininga ir prasminga diena, gausi įdomių temų, praktinių patarimų ir nuostabiai atliekamos muzikos, dar kartą įrodė, jog tokie seminarai praturtina mokytojų kasdienybę naujomis žiniomis, tobulina jų profesines kompetencijas, plėtoja tarpmokyklinį bendradarbiavimą, įkvepia naujoms idėjoms ir darbams.

Straipsnį parengė kanklių vyresnioji mokytoja Asta Jonkutė – Bogdanienė