Jaunųjų bendrovių mugės dalyvių įvertinimas

Kovo 20 d. trisdešimt jaunųjų bendrovių prekiavo 1 ir 2 aukšto foje Kauno „Vyturio“ gimnazijoje ir pristatė savo kuriamus projektus gimnazijos bendruomenei. Prekiavo savo sukurtomis prekėmis, bendravo tarpusavyje su savo draugais, mokytojais, tėvais, mokėsi pristatyti savo prekes, galvojo kaip pritraukti klientus. Šešios jaunosios bendrovės iš LSMU gimnazijos, aštuonios jaunosios bendrovės iš Kauno „Saulės“ gimnazijos ir šešiolika iš Kauno „Vyturio“ gimnazijos.

Po jaunųjų bendrovių mugės antra dalis vyko aktų salėje. Vilniaus universiteto KnF atstovė Jorė Bendinskaitė gimnazistams vedė paskaitą: kūrybiškas marketingas įgyvendinant idėjas ir skyrė nominaciją – CRAIZY idėja LSMU gimnazistams, jaunajai bendrovei PAGAUNI – marškinėliai su išskirtiniu dizainu, įžymiais žmonėmis.

VILNIUS TECH Verslo vadybos fakulteto Finansų inžinerijos katedros vedėja doc. Dr. Algita Miečinskienė pravedė paskaitą apie universitetą ir dėstomus dalykus susijusius su ekonomikos, finansų, antreprenerystės studijomis. VVF studentas pravedė interaktyvią Verslo vilkų viktoriną ir skyrė nominaciją – Verslo vilkai – nominacija skirta komandai TALK’IS, Kauno „Saulės“ gimnazija. Tris jaunąsias bendroves TINGINIAI, VAIVA, TALK’IS laimėjusias Verslo viktoriną apdovanojo Verslo vadybos fakulteto dovanomis.

Vytauto Didžiojo universiteto Marketingo ir komunikacijos departamento atstovė Justina Šišaitė skyrė kūrybiškas užrašines kiekvienam iš 30 komandų jaunosios bendrovės dalyviui bei 3 val. praktikas 30 gimnazistų „Pažink VDU“.

Įmonė AB Agathum skyrė bet kokiam gėrimui išsirinkti kavinėje 3,5 Eur vertės kuponus. Per du renginius Kauno „Saulės“ gimnazijoje ir Kauno „Vyturio“ gimnazijoje išdalinta viso 400 vnt. kuponų kiekvienam dalyviui.

Jaunųjų bendrovių apdovanojimų šventė dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė ir apovanojo stalo žaidimais ir statulėlėmis Kauno „Vyturio“ direktorius Lauras Bartninkas, pavaduotoja Ina Petkevičienė.

Kauno „Vyturio“ gimnazijoje išrinkti TOP 3 mokinių projektai:

I vieta skirta jaunajai bendrovei NETGI – mokymosi platforma su chatbot funkcija.

II vieta skirta jaunajai bendrovei SMART PAD – edukaciniai kompiuterio pelių kilimėliai.

III vieta skirta jaunajai bendrovei MANDALIEČIAI – mandalų spalvojimo knygelės.

Nominacijos paskatinimui judėti TIK pirmyn:

Daugiausiai suprekiavusi jaunoji bendrovė bendrovė. VAIVA – Atšvaitinės rankų darbo apyrankės. Kauno „Vyturio“ gimnazija.

Startuolis – WISH&WHISTLE – platforma, renginių organizavimas. Kauno „Saulės“ gimnazija.

Ekologiškiausia jaunoji bendrovė. DIRGT – perdirbti iš antrinių žaliavų krepšeliai. Kauno „Saulės“ gimnazija.

Geriausiai pritaikomas produktas bendruomenei. VAAMS – rankų darbo apyrankės su zodiako ženklais. Kauno „Vyturio“ gimnazija.

Socialiai atsakinga bendrovė. GLOW GROWN – vazonai iš cemento dekoruoti atšvaitiniais dažais. Kauno „Vyturio“ gimnazija.

Geriausias marketingo sprendimas CERVEAUS+ – stalo žaidimas skirtas lavinti senjorų smegenis. LSMU gimnazija.

Inovatyvi jaunoji bendrovė GESS THE FOOTBALLER – stalo žaidimas pažindinantis su futbolininkais. Kauno „Vyturio“ gimnazija.

Kūrybiškiausia jaunoji bendrovė STIMODA – gėlėmis dekoruoti maišeliai. Kauno „Vyturio“ gimnazija.

Už komandinį darbą jaunosioms bendrovėms: SKM – sveiki keksiukai, NOTEMARK – užrašų knygelės ir skirtukai. Kauno „Vyturio“ gimnazija

Dėkojame renginio rėmėjams: Kauno „Vyturio“ gimnazijai, VŠĮ Lietuvos Junior Achievement, įmonėms AB Agathum, Vilniaus universiteto KnF, Vilniaus Gedimino technikos universitetui, Vytauto Didžiojo universitetui.

LJA Accelerator X projektą nuo rugsėjo mėn. vystė ir 30 jaunųjų bendrovių renginiui paruošė ir renginį organizavo ekonomikos ir verslumo ugdymo mokytoja Sandra Paštuolytė.

Daugiau informacijos apie Kauno „Vyturio“ gimnazijos mokinių jaunųjų bendrovių projektus: