Japonų kalbos iššūkį įveikėme!

Gegužės mėnesį Kaune vyksta japonų kultūrai dedikuotas festivalis „Japonijos dienos Kaune WA“. Gegužės 9 d. Kauno „Vyturio“ gimnazijos Jaunių choras, vadovaujamas Violetos Belevičiūtės ir chorinio dainavimo mokytojos Nijolės Franckevičienės, kartu su kitų mokyklų choristais dainavo tarptautinės konferencijos „Aš – mes – pasaulis“ atidarymo meninėje kompozicijoje, skirtoje prisiminti japonų diplomato Č.Sugiharos žygdarbį, gelbstint žmones nuo holokausto. Solistų partijas puikiai padainavo Mantas Alšauskas ir Mykolas Bidlauskas. Japonų kalba skambėjusios dainos „Rytojus“ pagrindinė mintis yra: „kaip lietaus lašai subėga į upę, o iš pušies sėklelės išauga miškas, taip iš žmogaus gerumo ir paramos kitam išliks viltis, šviesa ir visas Pasaulis.“

Konferencijoje 5 -7 klasių gimnazistai klausė pranešimų, stebėjo spektaklį japonų kalba ir dalyvavo kaligrafijos edukacijoje. Kaligrafijos užsiėmimą vedė viešnios iš Tekančios saulės šalies.

Įgytos naujos meninės patirtys vyturiečius įkvėpė domėtis Japonijos muzika ir kultūra.

Muzikos mokytoja Nijolė Franckevičienė