Garsinio skaitymo džiaugsmas

Vasario 1 d. pasaulyje minima Tarptautinė garsinio skaitymo diena. Šia proga, o taip pat ruošdamiesi švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, gimnazijos trečių klasių mokiniai dalyvavo bibliotekos organizuotoje edukacijoje „Eilėraščiai Lietuvai“. Edukacijos metu vaikai susipažino su Lietuvos valstybingumo istorija ir kiekvienas garsiai skaitė lietuvių poetų kūrinius apie gimtinę, gimtąją kalbą, tėviškės gamtos grožį, pagarbą ir meilę protėvių žemei, jos didvyriams. Ypač šiltai buvo pasveikinta 3a klasės moksleivė Lina, perskaičiusi pačios sukurtą eilėraštį, dedikuotą Lietuvai.
Pasiskirstę poromis mažieji skaitovai kūrinius apie gimtąjį kraštą skaitė nuoširdžiai, išraiškingai, su pilietiniu pasididžiavimu. Kiekvieno kūrinio skaitymą lydėjo dėkingi plojimai. Keletą kūrinių garsiai perskaitė ir mokytojos bei bibliotekininkės, o sakmė apie Gedimino pilį buvo paįvairinta įdomiais klausimais ir mažųjų kūrybiniais atsakymais.
Garsinio skaitymo dienai skirtos edukacijos tikslas – pakviesti dalintis istorijomis, garsiai skaityti ir patirti garsinio skaitymo džiaugsmą – viršijo visus organizatorių lūkesčius. Dėkojame į edukaciją mokinius palydėjusioms ir aktyviai joje dalyvavusioms mokytojoms Ritai Tamošiūnienei ir Ilonai Jesevičienei.

Bibliotekininkė Vilija Karaliūnaitė