Europa Laisvės alėjoje

Gegužės 9 d. Europos Sąjungos šalyse paminėta kasmetinė tarptautinė šventė – Tarptautinė Europos diena. Pasaulyje ši diena, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę, minima nuo 1950 m. gegužės 9 d., kai Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją.
Nuo 2002 metų ši diena minima ir Lietuvoje: organizuojami renginiai, kurių metu visuomenė supažindinama su Europos Sąjunga, diskutuojama visai Europai svarbiais klausimais. Šiemet Kauno regiono ugdymo įstaigas šventiškai paminėti Europos dieną Laisvės alėjoje pakvietė Kauno Europe Direct centras ir Kauno moksleivių techninės kūrybos centras.
Kartu su dar 10 Kauno mokyklų atstovais šventėje dalyvavo ir mūsų gimnazijos Ig gimn. klasės mokiniai. Jie pakvietė nusikelti į didžiausią pagal plotą ir antrą pagal gyventojų skaičių ES šalį – Prancūziją. Mokiniai skaitė ištraukas iš prancūzų rašytojo A. de Sent-Egziuperi knygos „Mažasis princas“, vaidino ištrauką iš A. Diuma knygos „Trys muškietininkai“. Pabaigoje atliko Prancūzijoje paplitusį nuotaikingą šokį „The Madison Time“.
Renginyje dalyvavę svečiai džiaugėsi galimybe „apsilankyti“ įvairiose ES šalyse, aiškiau suvokti bendros Europos erdvės savitumą ir privalumus, o gimnazistai – renginio organizatorių padėka ir dovana, stalo žaidimu „EUREKA. Keliauk po Europą! Žaisk. Sužinok. Atsakyk.“
„Matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma.“ A. de Sent-Egziuperi „Mažasis princas“.
Bibliotekininkė Audronė Jokubauskienė