Gimnazijoje paminėti Šv. Juozapato metai

Kauno „Vyturio“ gimnazijoje mokiniai pilietine edukacija paminėjo Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtuosius 2023-uosius – Šventojo Juozapato metus.

Minėdami šio šventojo kankinystės 400 metų sukaktį, lapkričio 13 d. visų pirmų gimnazinių klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Šv. Juozapato metai: Kad visi būtų viena“. Pasiruošimas edukacijai buvo jungiamas su pilietiškumo ugdymo pagrindais: stengėmės į ateitį pažvelgti pasitelkdami tai, kas mūsų kraštui yra brangu, kas ugdo, teikia stiprybės ir išminties. Mokiniai turėjo galimybę mokymo ir video medžiagos pagalba susipažinti su Šv. Juozapato asmenybe, jo indėliu į Lietuvos kultūrinį bei religinį gyvenimą, skausminga graikų apeigų katalikų (unitų) istorija.

Savo turimas žinias gimnazistai pasitikrino protmūšyje, atsakydami į  klausimus apie Lietuvos istorijos ir religinio gyvenimo įvykius. Kiekvienoje klasėje varžėsi po keturias arba penkias komandas, nugalėtojai gavo prizus, bet laimėjo draugystė ir išmintis. Ir nenuostabu, nes šv. Juozapato viso gyvenimo šūkis: „Tegul visi bus viena“ yra ypač aktualus taikiam žmonių ir tautų sugyvenimui šiandien.

Ačiū gimnazistams. Ypatinga padėka istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojams Linai Baliukevičienei ir Juozui Rūškiui už geranorišką pagalbą.

Bibliotekininkė Vilija Karaliūnaitė