AKORDEONO KLASĖ

Akordeonas – labai jaunas muzikos instrumentas, kuris, kaip ir armonika, priklauso dumplinių instrumentų grupei. Nuo pastarųjų jis skiriasi tuo, kad vietoje mygtukų dešinėje pusėje sukonstruota fortepijoninio tipo klaviatūra. Šiuo instrumentu garsai išgaunami, dumplėmis pučiant orą, kuris virpina metalinius liežuvėlius – balsus. Akordeonų būna labai įvairių: pradedant nuo klavišų ir bosų skaičiaus ir baigiant dydžiu bei spalva. Šiuo instrumentu galima atlikti skirtingų muzikinių stilių kūrinius, ne tik solo, bet ir grojant įvairių sudėčių ansambliuose. Šiuolaikiniai koncertiniai akordeonai – tai sudėtingos konstrukcijos ir mechanizmo instrumentai. Jų gamyba reikalauja ne tik vertingų medžiagų akustiniams mechanizmams, bet ir kruopštaus rankų darbo. Pagal sudėtingumą akordeono mechanizmas prilygsta fortepijonui. Akordeonas – solinis instrumentas. Jis turi temperuotą derinimą ir priklauso tai negausiai instrumentų grupei, kuriam, kaip ir fortepijonui, vargonams, arfai, nereikalingas akompanimentas. Pastaruoju metu akordeonas sparčiai išpopuliarėjo Lietuvoje, ypač muzikos bei meno mokyklose.

Mokytojai