Diana Medekšaitė – Balčiūnienė

Diana Medėkšaitė Balčiūnienė

Esu akordeono mokytoja ekspertė, o mano pedagoginio darbo stažo pradžia – 2000-ieji metai.
2003-ais metais LMTA įgijau muzikos magistro laipsnį ir akordeono atlikėjos profesinę kvalifikaciją. 2006-ais metais Vilniaus Pedagoginiame Universitete man suteiktas aukštasis universitetinis išsilavinimas ir mokytojo kvalifikacija.
Būdama motyvuota ir organizuota aktyviai pasireiškiu savo pedagoginėje veikloje. Viena pirmųjų Lietuvoje pradėjau vaikus mokyti groti mygtukiniu akordeonu, o tai jiems atveria platesnes technines bei muzikines galimybes. Su savo ugdytiniais itin sėkmingai ir gausiai pasirodome respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, mokyklos, miesto renginiuose. Mokiniai yra įvairių fondų: Roderick F.Tuck, „Maxima“ stipendininkai, miesto gabių vaikų nominantai. Taip pat ugdytinius paruošiu rečitaliams, kas reikalauja tikrai aukšto meistriškumo, tam reikia sukaupti daug ir įvairios muzikinės programos, puikiai valdyti instrumentą.
Savo žinias nuolat tobulinu metodiniuose renginiuose, pati vedu seminarus šalies ir užsienio pedagogams, esu tarptautinio jaunųjų atlikėjų konkurso „Kaunas sonorum“ akordeono grupės koordinatorė. Taip pat dažnai dalyvauju respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose kaip jų narė ar komisijos pirmininkė. Pritaikau, aranžuoju muzikos kūrinius, išleidau leidinius instrumentiniams ansambliams: „Laisvalaikio muzika“, „Karuselė“, solo akordeonui adaptavau muziką iš W.Disney kino filmų. Visa mano veikla ne kartą buvo įvertinta LR Prezidentų bei Kauno miestų Merų padėkomis, garbės raštais, diplomais.