Tyrinėk, apmąstyk, atrask: įtraukianti patyriminio mokymosi patirtis Florencijoje

Mokinių atostogos – puiki galimybė tobulinti savo kvalifikaciją ir pasiruošti UTA įgyvendinimui. Erasmus + darbuotojų mobilumo projektai suteikia išskirtines perspektyvas profesiniam tobulėjimui. Šių metų liepos 10- 4 dienomis dalyvavau tarptautiniuose mokytojų kvalifikacijos kėlimo kursuose „Explore, Reflect. Discover: An Immersive Learning Experience in Florence“, pagal Kauno „ Vyturio“ gimnazijos įgyvendinamo projekto „Kompetencijomis grįsta pamoka – raktas į kiekvieno mokymosi sėkmę“ programą. Tarptautiniai mokytojų kvalifikacijos kėlimo kursai vyko Florencijoje, juos organizavo Europass Teacher Academy. Mokymus vedė lektorė Sheila Corwin iš Monterėjaus Tarptautinių Studijų Instituto, JAV.

Kursuose buvo pristatomos mokymo(si) strategijos, skatinančios  mokinių kritinį mąstymą ir refleksiją. Jų metu buvo pristatyti ir išbandyti mokymosi metodai, kurie gali būti naudojami tiek klasėje, tiek netradicinėse aplinkose bei virtualių pamokų metu. Mokymų struktūra sudarė puikias galimybes suderinti įgytas teorines žinias su jų pritaikymu praktikoje. Pirmoji mokymų dalis vyko auditorijoje. Teorinių mokymų metu, kartu su kursų dalyviais iš Prancūzijos, Airijos, Vokietijos, Ispanijos dirbome komandose išbandydami skirtingas  mokymo strategijas auditorijoje, aktyviai dalinomės pedagogine patirtimi. Po kiekvieno užsiėmimo lektorė skatino apmąstyti, mąstyti ir atrasti naujas mokymosi strategijas, kurias galėtume pritaikyti savo kasdieniame pedagoginiame darbe ir savo klasėje. Antroji kursų dalis- skirta patyriminiam ugdymui, vyko skirtinguose Florencijos rajonuose. Visi gaudavome kūrybines užduotis, kurias, dirbdami komandose turėdavome atlikti, pasitelkiant  teorinėje dalyje įgytas žinias. Taip susipažinome su istoriniu Florencijos miesto centru, Renesanso paveldu, kultūriniu Italijos gyvenimu. Kursai suteikė žinių, kaip ugdyti kompetencijas pamokoje ieškant informacijos, pasirenkant tinkamus informacijos šaltinius, rūšiuojant ir nustatant esminę informaciją, renkantis tinkamą formą rezultatams pristatyti, klasifikuojant, lyginant ir tyrinėjant.

Mobilumo veiklos metu  turėjau  galimybę bendradarbiauti su kolegomis iš Europos šalių, užmegzti naujus bei palaikyti jau esamus partnerystės ryšius. Kadangi vienas iš projekto tikslų – tvarių ir ilgalaikių ryšių su užsienio partneriais palaikymas, dalyvavimas tokiuose kursuose sudarė galimybes  atnaujinti ir palaikyti profesinius gebėjimus inicijuojant naujus tarptautinius projektus.

Visos projekto veiklos finansuojamos Erasmus+ programos lėšomis.

Projekto koordinatorė Kauno „Vyturio“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Daiva Visockienė