Susitikimas su vaikų rašytoju Vytautu Račicku

Vasario 9 dieną gimnazijoje lankėsi svečias – žinomas vaikų rašytojas Vytautas Račickas. Į susitikimą su rašytoju atėjo 2-ų, 4-ų ir 3b klasės mokiniai. Knygų autorius paskaitė mokiniams ištraukas iš savo kūrinių ir papasakojo, kaip pradėjo kurti knygas vaikams. Viena iš mėgstamiausių rašytojo veiklų vaikystėje buvo knygų skaitymas. Pasakodamas apie savo knygas, rašytojas teigė, kad jo kūrinių pagrindas – gyvenimiškos, tikrovėje nutikusios istorijos, kurios būna ir linksmos, ir liūdnos.

Mokiniai turėjo galimybę pasmalsauti ir užduoti klausimų rašytojui: kiek užtrunka parašyti knygą, kokia knyga mylimiausia ir dar daug kitų…

Kviesdamas vaikus dažniau skaityti knygas, jis pabrėžė skaitymo vertingumą: skaitydami išmokstame naujų žodžių, įsimename sudėtingesnę rašybą, žadiname vaizduotę, laviname atmintį ir kūrybinius gebėjimus.

Atsisveikindamas su mokiniais rašytojas Vytautas Račickas eilėraščio apie žodelį „AČIŪ“ posmeliu padėkojo mokiniams už malonų bendravimą ir išdalino daug autografų.

Mokytojoms ir jų mokinukams, džiaugsmingai dalyvavusiems šiame susitikime, norisi palinkėti, kad nuostabus knygų pasaulis juos nuolat lydėtų į kūrybingą ir turiningą ateitį.

Bibliotekininkė Vilija Karaliūnaitė