Sėkmė demokratijos žinių konkurse!

Gimnaziją pasiekė puikios žinios. 2023 m. balandžio 20 d. antrą kartą vyko Demokratijos žinių konkursas, kurį organizuoja Seimo kanceliarija kartu su informaciniu partneriu naujienų portalu lrt.lt.

9–12 klasių mokiniams skirtu konkursu siekiama paskatinti jaunimą aktyviau domėtis Lietuvos ir pasaulio politiniu gyvenimu, įgyti daugiau žinių apie įstatymų leidžiamosios institucijos veiklą ir sprendimų priėmimo procesą, demokratijos pagrindus, valstybės ir parlamentarizmo istoriją.

Pirmajame Demokratijos žinių konkurso etape dalyvavo beveik 5000 moksleivių iš visos Lietuvos. Jiems nuotoliniu būdu reikėjo įveikti 30 testo tipo klausimų. 60 geriausiai pirmame etape pasirodžiusių moksleivių yra pakviesti į gegužės 6 d. Seimo rūmuose rengiamą finalą. Finale be testo klausimų geriausiųjų lauks Seimo darbo simuliacijos iššūkis. Finaliniame etape konkurso laimėtojai ir dalyviai bus apdovanoti specialiais išmaniaisiais prizais, kelionėmis į Europos Parlamentą ir Seimo suvenyrais.

Labai džiaugiamės ir didžiuojamės, kad tarp 60 geriausiai pirmame etape pasirodžiusių moksleivių yra ir Kauno „Vyturio“ gimnazijos IIg klasės mokinys Kasparas Vildžiūnas. Iš Kauno miesto savivaldybės į finalinį etapą pateko tik 5 moksleiviai.

Linkime sėkmės Kasparui gegužės 6 dieną.

Demokratijos žinių konkurso organizatorius gimnazijoje direktoriaus pavaduotojas ugdymui Lauras Bartninkas