Pranešimai Lietuvos mokinių tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferencijoje „Knyga – būdas pažinti save“

Spalio 26 dieną Austėja Taujanskaitė (7a klasė) ir Ugnė Pečiulytė (7a klasė) dalyvavo šalies mokinių tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferencijoje „Knyga – būdas pažinti save“. Merginos skaitė pasirinktas knygas, jas analizavo ir parašė puikius darbus, kuriuos pristatė konferencijos dalyviams. Austėja kalbėjo apie knygas, kurios gali patarti, pamokyti, sustiprinti, ji pasirinko Kauno „Vyturio“ gimnazijos ir MMB „Amigos“ išleistą knygą „Aš įveikiau, nebijok kovoti“ bei autoriaus Viktoro Jasaičio, kuris pernai mūsų gimnazijoje susitiko su skaitytojais, knygą „Priklausomas. Be galimybės mesti“. Ugnė pasirinko kalbėti apie knygas, kurios pasakoja apie tokių pačių, bet kartu ir kitokių žmonių gyvenimą – apie nepagydoma liga sergančius jaunuolius. Jos pasirinkti tekstai buvo užsienio autorių kolektyvo (R. Lippincott, M. Daughtry, T. Iaconis) knyga „Trys žingsniai iki tavęs“ ir J. Green knyga „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“. Ugnė ne tik aptarė, kaip ją šios perskaitytos istorijos sukrėtė, nuliūdino, bet ir palygino knygas su matytais filmais – šios knygos ekranizuotos.

Labai džiaugiuosi, kad gimnazijoje auga tokios jautrios ir įžvalgios skaitytojos. Viliuosi, kad pirmoji konferencijos patirtis paskatins dalyvauti ir kituose renginiuose.

Mokytoja Reda Lazaravičienė