Vitalija Mockutė

Esu solfedžio mokytoja, koordinuoju muzikos teorijos klasės veiklą „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriuje.
Nuo mažumės žavėjausi mokytojo darbu ir visada svajojau ja tapti. Pedagoginio darbo paragauti teko sulaukus vos 11-kos metų – mokiau mažiausius groti fortepijonu. Rimčiau su pedagoginiu darbu susidūriau dar studijuodama LMTA, mat įsidarbinau Vilniaus muzikos mokykloje „Ąžuoliukas“, kur mokiau trečiokus natų pažinimo ir solfedžiavimo paslapčių.
Mokytojo kelią tęsiau Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje, kur teko ieškoti būdų, kaip įdomiai perteikti muzikos istorijos faktus, harmonijos taisykles, muzikos kūrinių analizės metu paskatinti mokinius žiūrėti į kūrinį kaip į gyvą skambantį organizmą. Žinoma, tuo veikla neapsiribojo – su mokiniais rengdavome įvairius renginius, inicijuodavome koncertus, trejus metus netgi leidome sienlaikraštį „Konsonansas“.
O štai dabar aš Kaune, šiuo metu dirbu Kauno „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriuje ir Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, kur su mokiniais kremtame įvairius muzikos teorijos mokslus.
Pedagoginis kelias veda ir prie kitų darbų, ne vien tiesioginio darbu su mokiniais – tai ir įvairios edukacinės programos (pvz., su Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestru „Garsas“ parengta pažintinė programa „Laiko spalvos“), ir išleista metodinė priemonė „Muzikos formos: paprastosios ir sudėtinės“ (2017), ir vertinimo komisijos nario pareigos Mokykliniame muzikologijos brandos egzamine, gerosios patirties sklaida įvairiuose mokykliniuose ir respublikiniuose renginiuose, pvz., respublikiniame seminare „Muzikos istorija šiuolaikinio meninio ugdymo kontekste“ skaitytas pranešimas „Muzikos istorija ir muzikos kalbos elementai: reikia ar nereikia?“, respublikinėje teorinėje-praktinėje konferencijoje „Specializuoto ugdymo krypties programų dailės, muzikos ugdymo programų dalies įgyvendinimo iššūkiai ir perspektyvos“: „Specializuoto ugdymo krypties vidurinio ugdymo kartu su muzikos ugdymu muzikos teorinių dalykų programų turinys. Muzikologijos brandos egzamino turinys“ ir kiti, skatinantys vis nepamiršti svajonės – siekti būti mylima ir gera mokytoja vaikams.