Muzikos skyriaus mokytojų tarpmokyklinis projektas „Instrumentų paradas“

Kauno „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriaus smuiko mokytoja metodininkė Jolanta Pienauskienė drauge su VDU „Atžalyno“ progimnazijos mokytojais parengė tarpmokyklinį projektą „Instrumentų paradas“. Projekto tikslas – supažindinti VDU „Atžalyno“ progimnazijos mokinius su skirtingai skambančiais bei atrodančiais instrumentais, pademonstruoti jų galimybes.

Pirmoji edukacija įvyko balandžio 12 dieną ir atskleidė tautinių instrumentų grožį. Mūsų mokytojai: Asta Jonkutė-Bogdanienė, Artūras Makštutis, Algiras Kasperavičius, Milda Adomaitienė progimnazijos salę pripildė autentiškais sąskambiais, savo auklėtinių atliekamomis kompozicijomis.
Antroji edukacija gegužės 10 dieną buvo skirta klavišiniams instrumentams. Jos metu koncertavo fortepijono mokytojos metodininkės Sigutės Mikalauskaitės-Garšanovės bei akordeono vyresniosios mokytojos Irinos Judickienės mokiniai.
Gegužės 17 dieną VDU „Atžalyno“ progimnazijos pradinių klasių mokinukai išgirdo styginius instrumentus. Smuiko mokytoja metodininkė Jolanta Pienauskienė, vyresnioji smuiko mokytoja Jurgita Gelūnaitė-Tervydienė bei gitaros vyresnysis mokytojas Romanas Lykovas supažindino mažuosius su styginių instrumentų atsiradimo istorija bei jų atliekamomis melodijomis.
Vaikams pažintys patiko, jie įdėmiai klausėsi bei entuziastingai plojo atlikėjams. Gal šios pamokėlės mažuosius paskatins žengti muzikos keliu ir pažintį su patikusiu instrumentu pratęsti mūsų gimnazijos Muzikos skyriuje? Juolab, kad paskutinę pavasario dieną vyks ir paskutinė pažintinės programos dalis. Tuomet vaikai išgirs pučiamųjų instrumentų užburiančius garsus.

Džiugu, kad mūsų mokytojai ne tik ugdo vaikų gebėjimus, bet ir pasitelkę savo kūrybiškumą ruošia nuostabias edukacijas, kurios supažindina su įvairiais muzikos instrumentais.

Muzikos mokytoja Gailė Markevičienė