Muzikos skyriaus mokinių pasiekimai XXVII tarptautiniame festivalyje-konkurse „LES ETOILES DE PARIS 2023“ Prancūzijoje

Spalio 31 dieną Kauno „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus mokiniai dalyvavo XXVII tarptautiniame festivalyje-konkurse „LES ETOILES DE PARIS 2023“. Konkurso dalyviai turėjo galimybę ne tik dalyvauti muzikos festivalyje, bet ir pažinti Paryžių. Lietuvės gidės Violetos 5 valandų ekskursija po miestą, pasikėlimas į Monparnaso bokšto 56 aukštą, plaukimas Senos upe ir gėrėjimasis naktiniu miestu paliko nepamirštamų įspūdžių. Paskutinę dieną kolektyvas praleido Asterikso pramogų parke.

Labai džiaugiamės tokiomis atlikėjų galimybėmis bei itin didžiuojamės puikiais įvertinimais tarptautiniame konkurse.

Sveikiname solistų kategorijos nominantus:

I VIETA

• DOMINYKAS KAUBRĖ, PAULIUS VONŽODAS (akordeono mokytoja ekspertė Reda Labanauskienė)
  • AUGUSTAS ARMALIS (fortepijono mokytoja metodininkė Skaidrė Maldonienė)

II VIETA

IGNAS KABELKA (akordeono mokytojas metodininkas Marius Laurynaitis)

Ansamblių kategorijos nominantai:

I VIETA

PAULIUS DZEDRAVIČIUS, SILVIJA VAITKŪNAITĖ, GYTIS TAPARAUSKAS, NEDA KAUBRYTĖ (akordeono mokytoja ekspertė Reda Labanauskienė, fortepijono mokytoja ekspertė Aušra Banaitienė).

Instrumentinės muzikos atlikėjai grojo įspūdingoje teatro „Théâtre Déjazet“ salėje, kurioje ankstyvoje jaunystėje koncertavo pats V. A. Mocartas. Teatras, esantis Boulevard du Temple, 3-ajame Paryžiaus rajone įkurtas 1770 m. grafo Comte d’Artois, kuris vėliau buvo karūnuotas Prancūzijos karaliumi – Karoliu X.

Konkurso dalyviai iš Armėnijos, Bulgarijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Ukrainos, Slovakijos, Čekijos, Kroatijos, Malaizijos, Indonezijos varžėsi instrumentinės, vokalinės muzikos, šokio, folkloro, teatro grupėse pagal amžiaus kategorijas.

YPATINGŲ LAIMĖJIMŲ PASIEKĖ MUZIKOS SKYRIAUS AKORDEONISTAI PAULIUS VONŽODAS, DOMINYKAS KAUBRĖ, PAULIUS DZEDRAVIČIUS, SILVIJA VAITKŪNAITĖ, GYTIS TAPARAUSKAS (akordeono mokytoja ekspertė Reda Labanauskienė).  Šis gražus bei talentingas jaunimas prisijungė prie III respublikinio seminaro-praktikumo „Ansamblinio muzikavimo svarba jaunųjų akordeonistų ugdyme“ bei dalyvavo jungtiniame akordeonistų orkestre, kuris šiame konkurse laimėjo GRAND PRIX. Orkestre grojo 34 akordeonistai iš devynių Lietuvos muzikos/meno mokyklų. Pasiekti tokių aukštų įvertinimų prireikė nemažai pastangų ir mokiniams, ir tėvams, ir atlikėjų mokytojams. Partijų mokymasis, jungtinės repeticijos, koncertai Varėnoje, Alytuje, Garliavoje… Visos šios pastangos buvo „vainikuotos“ aukščiausiu įvertinimu! Džiugu, kad ilgos kelionės nuovargis, konkurso pasirodymo laukimas nesutrukdė iškovoti Grand prix.

Dar kartą sveikiname, džiaugiamės, didžiuojamės. Muzika, užsibrėžti tikslai bei pastangos daro stebuklus. Ačiū, kad garsinate Lietuvą, gimnaziją bei motyvuojate kitus.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Labanauskienė