Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“: ateities profesijos

Dvidešimtojo, jubiliejinio mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiai šiais metais vyksta neįprastu laiku – birželio 1-9 dienomis. Festivalio rengėjai siekia, kad lankytojai ne tik sužinotų apie naujausias mokslo ir technologijų tendencijas, bet ir patys galėtų tas technologijas išbandyti, kad suvoktų plataus, tarpdisciplininio išsilavinimo, kūrybiškumo reikšmę ir pasiruoštų nenuspėjamai ateičiai.

Šiandieninį jaunimą ypatingai domina skaitmeninės technologijos ir su jomis susiję ateities profesijos. 8a klasės mokiniai su klasės vadove ir bibliotekos vedėja apsilankė mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiuose  „Skaitmeninė mada“ ir „Susikurk interneto svetainę“, kuriuose jie galėjo ne tik išgirsti apie naujausias kompiuterines technologijas, bet ir patys jas išbandyti bei pasimatuoti ateities profesijas.

Viena dalis 8a klasės mokinių, besidominčių interneto svetainėmis, Informatikos fakulteto kompiuterių laboratorijoje lektorių padedami išsiaiškino, kas yra turinio valdymo sistema ir pabandė sukurti savo svetainę – informacinę sistemą internete. Tuo metu kita dalis aštuntokų KTU Mechanikos ir dizaino fakultete dalyvavo paskaitoje-praktiniame užsiėmime „Skaitmeninė mada“. Mokiniai susidomėję klausėsi lektorės ir ekrane stebėjo, kaip, pasitelkus kūrybines programas ir dirbtinį intelektą, gimsta virtualūs audiniai ir rūbai, kaip sukurti modeliai pritaikomi pagal individualius užsakovo poreikius. Lektorė pabrėžė, kad skaitmeniniai rūbai prisideda prie tvaresnės aplinkos, nes sutaupo daug resursų: nereikia austi audinių, siūti vienetinių egzempliorių ir jų matuotis, nereikia organizuoti mados kolekcijų pristatymų. Mokiniai galėjo ne tik patys pabūti dizaineriais ir kompiuterio programa sukurti aprangos modelį, bet ir specialios mobiliosios aplikacijos pagalba sugeneruoti manekeno 3D hologramą. Įdomu tai, kad nors modelius kiekvienas dalyvis kūrė atskirai, gavosi net trys derančių modelių poros.

Dėkojame festivalio rengėjams ir KTU lektoriams, kad jų padedami galėjome žvilgtelėti į ateities profesijų pasaulį ir susipažinti su naujausiomis skaitmeninėmis technologijomis, tausojančiomis mūsų gimtąją planetą.

8a klasės vadovė Jolanta Rauktienė