Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
8 37 332692, 8 37 332572
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Kvalifikacijos tobulinimo seminaras muzikos mokytojams

Kvalifikacijos tobulinimo seminaras muzikos mokytojams

Sausio 19-tą dieną Kauno „Vyturio“ gimnazijos aktų salėje įvyko tęstinis kvalifikacijos tobulinimo programos „Teorinių žinių ir praktinių įgūdžių gilinimas ir tobulinimas muzikinio ugdymo procese“ antrasis seminaras. Šį kartą savo įžvalgomis bei patirtimis dalinosi nacionalinių/tautinių instrumentų pedagogai. Renginys vyko hibridiniu būdu, tad visiems norintiems dalyvauti buvo sudarytos tikrai palankios sąlygos.

Seminaras „Teorinių žinių bei praktinių įgūdžių pritaikymas ugdant jaunuosius nacionalinių/tautinių instrumentų atlikėjus“ sudomino gana plačią auditoriją. Džiugu, kad jame apsilankė kolegos iš Kauno A. Kačanausko bei 1-osios muzikos mokyklų; taip pat Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos, Kaišiadorių meno mokyklos, Vilkaviškio muzikos mokyklos pedagogai. Renginys prasidėjo kanklių, birbynės bei lumzdelio mokinių koncertu. Vėliau šie atlikėjai savo žinias tobulino atvirose meistriškumo pamokose. Jas išradingai ir profesionaliai pravedė puikūs pedagogai, savo srities žinovai: Dileta Kubilienė, Evelina Butienė ir Justinas Buta.

Metodiniai pranešimai bei mokymo priemonių pristatymas – neatsiejama tokių seminarų dalis. Jų metu kolegos apžvelgia aktualiausias nūdienos temas, remdamiesi savo patirtimi dalinasi pedagoginiais atradimais bei įžvalgomis. Visa tai įkvepia norą tobulėti, ieškoti, atrasti. Nes juk mokytojai „auga“ drauge su savo mokiniais ir tas procesas yra nenutrūkstantis bei niekada nesibaigiantis.

Pasibaigus tokiems renginiams visuomet lieka įspūdžiai, bendrystės jausmas. Organizatoriai lengviau atsikvepia ir pasidžiaugia, jei viskas klostėsi sklandžiai. O tautinių instrumentų klasei pasidžiaugti tikrai verta. Renginys buvo naudingas, produktyvus ir gerai koordinuotas. Dėka naujų mikrofonų, puikiai išsisprendė techniniai seminaro klausimai. Kokybiško garso išpildymas leido mėgautis mokinių koncertu, pranešimais, atviromis pamokomis, bendrauti tiek „gyvai“, tiek nuotoliu. Ačiū visiems prisidėjusiems, kad renginys įvyktų. Dėkojame direktoriaus pavaduotojai ugdymui, Muzikos skyriaus koordinatorei REDAI LABANAUSKIENEI, už pagalbą organizuojant seminarą. Ačiū IT specialistui VAIDUI MICKONIUI, mokytojui ROMANUI LYKOVUI, visiems tautinių instrumentų klasės mokytojams, mokiniams, dalyviams, pranešėjams. Buvo smagu pasimatyti. Iki kitų kartų! Tikime, kad jų dar bus nemažai ateityje.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Reda Labanauskienė

Muzikos mokytoja Gailė Markevičienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *