Gimnazijai suteiktas sertifikatas „Olweus vardo mokykla“

Gimnazijoje ne vieneri metai yra vykdoma tarptautinė „Olweus patyčių prevencijos programa“ (OPPP), kuria siekiama mažinti patyčių ir kitokio asocialaus elgesio apraiškas tarp mokinių. „Olweus“ patyčių prevencijos programa yra pagrįsta gausybe mokslinių tyrimų ir laikoma viena efektyviausių patyčių mažinimo programų. Ji tiksliai apibrėžia veiklas ir strategijas bei padeda kurti kolektyvinę viso mokyklos personalo kompetenciją kovojant su patyčiomis. Programos siekiamybė – kurti mokykloje tokią aplinką, kurioje suaugę imtųsi atsakomybės už tai, kad vaikai mokykloje nebūtų skriaudžiami ir jaustųsi saugūs.

Už sėkmingą programos įgyvendinimą ir Olweus programos kokybės užtikrinimo sistemos (OPKUS) diegimą gimnazijai 2023 m. birželio 26 d.  suteiktas „Olweus mokyklos“ vardas 2023-2025 metams.

Siekdama šio vardo, gimnazija įvykdė visus Olweus programos standarto (OPS) reikalavimus:

1. Olweus patyčių prevencijos programa yra aptariama mokyklos viso personalo susirinkimų metu.
2. Mokykla organizuoja mokytojų ir kitų personalo narių darbą Mokymosi ir supervizijų grupėse.
3. Naujiems darbuotojams organizuojami įvadiniai Olweus patyčių prevencijos programos mokymai.
4. Kartą per mokslo metus organizuojama mokinių apklausa naudojant Olweus klausimyną.
5. Kartą per mokslo metus yra peržiūrima ir tobulinama suaugusiųjų budėjimo pertraukų metu sistema.
6. Nuosekliai taikomos keturios prieš patyčias nukreiptos taisyklės.
7. Reguliariai organizuojamos Olweus klasių valandėlės.
8. Patyčių tema įtraukiama į mokinių tarybos susirinkimų darbotvarkę.
9. Patyčių tema nuolat kalbama su mokiniais klasėje ir individualiai.
10. Tėvai (globėjai, rūpintojai) yra informuojami apie mokyklos patyčių prevencijos veiklas.
11. Visas mokyklos personalas žino ir geba naudoti patyčių atvejų sprendimo procedūras.
12. Mokykla, siekdama dirbti pagal OPS ir OPKUS, peržiūri ir atnaujina Kokybės planą.

Dokumentai:

Olweus_gimnazija