Gailė Markevičienė

Esu fleitos mokytoja metodininkė, o mano pedagoginio darbo stažo pradžia – 2000-ieji metai.
Baigusi J.Gruodžio konservatorijos fleitos klasę, įstojau į LMTA, Kauno fakultetą. Po keturių studijų metų įgijau bakalauro laipsnį, dar po dviejų – magistro (fleitos atlikimo meno, fleitos pedagogės specializacijos). Studijavau pas puikų savo srities žinovą docentą A.Treikauską. Studijų metais pradėjau dirbti Karinių oro pajėgų pučiamųjų orkestre, kuriame grojau keletą metų, taip pat buvau samdoma kitų pučiamųjų orkestrų fleitininkė, išbandžiau orkestro solistės jėgas ir simfoniniame orkestre. Būdama studente išbandžiau įvairius muzikavimo profilius – vasaros sezonais atlikdavau profesionaliai paruoštas programas Europos miestų gatvėse (Berlyne, Lilehameryje, Gjovike), aktyviai koncertuodavau įvairiose Norvegijos salėse, renginiuose, asmeninėse šventėse.
Vis tik pagrindine mano profesine ašimi tapo pedagoginis darbas, kuriam turėjau polinkį jau nuo vaikystės. Patys pirmieji pedagoginiai žingsniai prasidėjo J.Naujalio muzikos gimnazijoje 2000-aisiais metais ir tęsiasi lig šiol. Taip pat fleitos meno vaikus mokiau Jurbarko A.Sodeikos meno mokykloje, Garliavos meno mokykloje, Kauno Sakralinėje muzikos mokykloje. Nuo 2015-ųjų metų tapau „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus bendruomenės dalimi. Per savo pedagoginio darbo stažą sukaupiau nemažai patirties, atradau savus metodus, kuriuos vis dar tobulinu. Esu sudarius ugdymo programas, kartu su kolege išleidusi natų leidinį „Itališkos melodijos fleitai ir gitarai“, skaičiusi pranešimus respublikinėse, tarptautinėse konferencijose, vedusi atviras pamokas, buvusi jaunųjų muzikantų konkursų komisijos nare, pirmininke. Mano mokiniai taip pat dažnai dalyvauja įvairiuose renginiuose, projektuose, fonduose. respublikiniuose, tarptautiniuose konkursuose. Savo „kraityje“ turime nemažai laureato diplomų, kitų apdovanojimų, pedagoginė veikla įvertinta Kauno miesto mero V.Matijošaičio padėkos raštais. Vis tik labiausiai stengiuosi, kad vaikai mylėtų muziką, lavintųsi pagal savo jėgas, poreikius, galimybes. Savo klasėje kuriu bendras tradicijas, draugišką aplinką. Tradicija jau yra tapę Kalėdiniai koncertai artimiesiems, Mokslo Metų uždarymo išvykos ir renginiai. Savo stipriosiomis savybėmis įvardinčiau: empatiją, organizuotumą, šiuolaikišką požiūrį, vaizdingą ir suprantamą žinių perteikimą. Kadangi pati esu daugiavaikė mama, suprantu jaunimo lūkesčius bei problemas. Visada jaučiu poreikį domėtis, atrasti, kurti. Ugdyme puikiai pritaikau IT, nuolat dalyvauju mane dominančiuose seminaruose, metodiniuose užsiėmimuose.