Europos kalbų diena. Kas svarbiau?

Kas svarbiau: mokėti vieną užsienio kalbą gerai ar kelias šiek tiek prasčiau? Kas svarbiau: užsienio kalbos taisyklingumas ar  gebėjimas komunikuoti? Atsakymų į šiuos ir dar daug kitų klausimų ieškojo mūsų gimnazistai rugsėjo 27 dieną KTU organizuotame renginyje „Europos kalbų diena“.

Buvome pakviesti klausytis pranešimų apie kalbų mokymosi svarbą. Savo karjeros kelio istorijomis iliustratyviai dalinosi pranešėja iš Europos komisijos vertėjų direktorato. Prancūzijoje dėstytojaujantis charizmatiškas lektorius pasakojo apie savo kalbų mokymosi patirtį. Japonė, architektė, kuri Lietuvoje jau gyvena 20 metų ir puikiai kalba lietuviškai, kalbėjo apie komunikavimo svarbą pristatant savo idėjas.

Mokiniams tai buvo ne tik puiki karjeros ugdymo diena, bet ir proga geriau pamąstyti apie tai, kaip svarbu gebėti išreikšti savo nuomonę ir būti teisingai suprastam skirtinguose kultūriniuose kontekstuose.

KTU renginys „Europos kalbų diena“ – dar viena proga pasitikrinti savo žinias ir įsivertinti darbo komandoje gebėjimus. Iššūkį priėmę vaikinai buvo linksmai ir konkurencingai nusiteikę.  Šį kartą protmūšyje mokyklai atstovavo IIg klasės mokiniai Gabrielius Visockis ir Tomas Grigalevičius, IIIb klasės mokiniai Kasparas Vildžiūnas, Nedas Paulauskas ir Marius Barila, IVc klasės mokinys Simonas Melionas. Vos vienu tašku nugalėtojams nusileidusi Kauno „Vyturio“ gimnazijos  komanda pelnė garbingą  II- ąją vietą .

Sveikinam ir  didžiuojamės!

Anglų kalbos mokytoja  Vaida Paulauskienė