Erasmus+ projekto mokytojų kursai Romoje

2024 m. sausio 22-26 d. Romoje (Italija) vyko Erasmus+ projekto „Kompetencijomis grįsta pamoka – raktas į kiekvieno mokymo (si) sėkmę“ kursai „21st Century Education and digital skills“ (21 – ojo amžiaus ugdymas ir skaitmeniniai įgūdžiai). Juose dalyvavo mokytojai iš Graikijos ir Lietuvos. Lietuvai atstovavo Kauno „Vyturio“ gimnazijos direktorius Lauras Bartninkas ir fizikos mokytojas Vytautas Baršauskas.

Kursų metu dalyviai dirbo penkiose praktinėse sesijose, kuriose mokėsi integruoti skaitmeninius įrankius į ugdymo procesą. Skaitmeninių įrankių pagalba galima planuoti ir kurti pamokas, užduotis mokiniams, pamokos vertinimo ir įsivertinimo užduotis.  Kursų metu dalyviai analizavo 21 – ojo amžiaus švietimo iššūkius. Vienas iš didžiausių iššūkių yra įtraukusis ugdymas. Įgyvendinant įtraukųjį ugdymą sunkumų kyla ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Taip pat kursų metu dalyviai mokėsi, kaip galima panaudoti dirbtinį intelektą ugdymo procese.

Mokymosi metu buvo patobulintos kultūrinė, komunikavimo, pažinimo ir kūrybingumo kompetencijos, pagilintos skaitmeninių technologijų valdymo ir naudojimo, anglų kalbos vartojimo, istorijos žinios.

Gimnazijos direktorius Lauras Bartninkas