Akcija „Išpildykime katino svajonę“

Pasaulinės gyvūnų globos dieną, atsiliepdami į kvietimą susimąstyti apie gyvūnijos apsaugą ir priežiūrą, gyvūnų teises, opias gyvūnų problemas ir netinkamą elgesį su jais, Kauno „Vyturio“ gimnazijos mokinių taryba ir biblioteka spalio 3-7 d. organizavo akciją „Išpildykime katino svajonę“. Akcijos metu mokiniai ir ugdytojai turėjo galimybę padovanoti maisto beglobiams katinėliams, esantiems gyvūnėlių namuose „Katino svajonė“.
Mokinių veiduose ir akyse spindintis dovanojimo džiaugsmas patvirtino gyvenimišką nuostatą, jog gerumas ugdo ir daro žmogų laimingą. „Noriu, kad ir beglobiai gyvūnėliai turėtų skanaus maisto“, „Dovanoju aš ir kačiukas“, „Aš noriu ką nors globoti“, „Reikia ne tik norėti gauti, bet ir duoti“ – tokiomis mintimis dalinosi mokiniai, ne kartą per akcijos dienas užsukę į informacinį centrą atnešti maistelio ir pasidomėti, kada bus lankomi gyvūnai.

Šiandien atėjo puoselėjamo gerumo išpildymo laikas: vykome į gyvūnų globos namus „Katino svajonė“ ir perdavėme visą surinktą paramą (apie 70 kg maisto). Globojamų gyvūnėlių šeimininkė mokiniams papasakojo apie globojamus katinėlius bei jų poreikius, pakvietė pažiūrėti, kaip gyvena žmonių apleisti gyvūnai ir kaip jie nori bendrystės. Kelionės į globos namus metu kalbėjome gerumo ir atsakomybės tema: kaip reikalingas dėmesys ir bent maža dovanėlė tam, kuris yra apleistas, sužeistas, beglobis.

Ačiū kiekvienam, kuris prisidėjo prie šios gerumo dovanos! Nuoširdi padėka mokytojai Vaidai Varžgalienei ir 5b klasės mokiniams, kurie ypatingai prisidėjo prie šios akcijos ir padėjo surinktą maistelį nunešti į gyvūnų globos namus.

Bibliotekininkė Vilija Karaliūnaitė