Abiturientų rečitalis

Nacionaliniame Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejuje, M.K. Čiurlionio koncertinėje salėje, vyko gimnazijai neeilinis renginys. Du „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus absolventai pianistai – NEDA KAUBRYTĖ ir TADAS STIPINAS – vietoje baigiamojo egzamino surengė rečitalį. Pianistai atliko solidžią programą, kurioje skambėjo: J.S.Bacho, F.Šopeno, R.Šumano, F.Mendelsono, S.Rachmaninovo, Z.Fibicho, M.K. Čiurlionio, V. Barkausko kūriniai.
Neda ir Tadas itin gabūs bei darbštūs jaunuoliai. Per visus savo muzikos mokymosi metus jie padarė didžiulę pažangą: atkaklaus darbo ir profesionalių pedagogių dėka jie pelnė daugybę apdovanojimų, sugrojo ne viename prestižiniame renginyje, garsino gimnaziją Lietuvoje ir už jos ribų. Palaipsniui jie įgijo konservatorijos absolventų lygio pianistų įgūdžius, užaugo kaip atlikėjai ir asmenybės! Nugalėdami iššūkius jaunuoliai suprato muzikos gylį, prasmę ir svorį, todėl savo koncertą pavadino „Per Aspera ad Astra“.
Dėkojame dvylika metų šiuos pianistus ugdžiusioms pedagogėms fortepijono mokytojoms ekspertėms Aušrai Banaitienei ir Aldonai Didžiulytei. Džiaugiamės ir didžiuojamės galėję stebėti šių vaikų tobulėjimo kelią. Pradėję nuo mokyklinių renginių, jie nesustojo: atlikėjų kraityje daugybė koncertų gražiausiose Kauno miesto salėse, pasirodymai tarptautiniuose konkursuose Lietuvoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Austrijoje. O kur dar muzikavimas įvairios sudėties ansambliuose, koncertmeisterių patirtis su skirtingais solistais bei instrumentalistais… Taigi, M.K.Čiurlionio salėje nuskambėję paskutinieji akordai apvainikavo visų metų patyrimus ir sukauptas žinias. Koncertą šiltai bei jautriai vedė fortepijono mokytoja ekspertė Violeta Jucevičienė. O įvairovės bei pakilaus šventiškumo suteikė drauge su fortepijono klasės absolvente Neda Kaubryte pasirodęs akordeonistų ansamblis (mokytoja ekspertė Reda Labanauskienė).
Neda ir Tadai, linkime jums didžiausios sėkmės, plataus skrydžio, drąsių svajonių bei tvirto tikėjimo! Mes žinome – jums tai pavyks!
Muzikos mokytoja Gailė Markevičienė