Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

„Vyturyje“ praūžė džiaugsminga Laimės diena

Kovo 20 d. Kauno „Vyturio“ gimnazijos bendruomenė prisijungė prie „Kaunas2022“ iniciatyvos ir šventė Tarptautinę laimės dieną. Šią dieną siekėme stiprinti bendruomenės laimės supratimą įvairių požiūrių kontekste.

Rytą pradėjome „laimingu pasisveikinimu“. Ieškojome LAIMĖS lietuvių kultūroje ir literatūroje, juk Vaižgantas sakė: „Laimės ieškojau kitiems, o tapau pats laimingas“. Skaitymo malonumas ir aromaterapija padėjo sumažinti stresą, didino gebėjimą susikaupti. Matematikos pamokose mokiniai su mokytojais laimę ir kitus jausmus bandė išreikšti skaičiais ir suprato, kad yra stiprus ryšys tarp šypsenų dažnio ir to, ar žmonės yra vieni, ar su kitais žmonėmis. Surengę apklausą išsiaiškinome, jog vaikams daugiausia laimės suteikia kelionės, šeima, draugai, geri mokymosi rezultatai. Technologijų pamokose kepėme „Laimės pyragą“. Gerą nuotaiką kūrėme pertraukų metu: žaidėme žaidimus, šokome, piešėme mandalas, fraktalus. Dėkojame UAB „Gaschema“, padėjusiai gaminti „Laimės kokteilį“. Geografijos pamokose „virtualioje kelionėje“ po laimingiausius pasaulio miestus – Malagą, Milaną, Kopenhagą ar Kvalą Lumpurą – supratome: kad ir kur gyventume, visi trokštame ir siekiame to paties – būti laimingi.

Ryškiausias Laimės formules, mintis ir patarimus, kaip būti laimingu, sudėjome į metodinį leidinį „Laimės atradimai mokinių ir mokytojų projektuose“.

Nuoroda į elektroninę knygą