Vyturiečiai pritaria: knyga – būdas pažinti save

Spalio 21 dieną Vilniaus „Laisvės“ gimnazija organizavo tarptautinę tiriamųjų ir kūrybinių darbų mokinių konferenciją „Knyga – būdas pažinti save“, kurioje dalyvavo daugiau nei šešiasdešimt pranešėjų iš įvairių Lietuvos ir lietuviškų užsienio mokyklų.

Šioje konferencijoje pranešimus skaitė ir trys gimnazijos trečiokės. Viktorija Kašėtaitė pranešime „Knygos, kurios užaugina sparnus skrydžiui į gyvenimą“ kalbėjo apie Dievo nustatytas moralės normas, būtinas jaunam žmogui, teigė, jog pradedantis savo gyvenimo kelią jaunuolis, skaitydamas Paulo Coelho romaną „Alchemikas“, gali atrasti pamatines vertybes, kurios lydės jį kelionėje į amžinybę. Rusnė Komparskaitė ir Austėja Vaitkevičiūtė drauge parengė pranešimą “Literatūrinės alegorijos ryšys su tikrove”, akcentavo, jog alegorija skatina gilintis į svarbias problemas pasitelkdama kasdienybės realijas ir žmogaus vaizduotę. Pranešime aptarta, kaip Džordžo Orvelo satyrinis kūrinys „Gyvulių ūkis“ atspindi svarbiausius XX a. vidurio epochos įvykius.

Merginas konferencijos moderatoriai gyrė už puikius pristatymus, gražią kalbą, sulaukėme ir padėkų. Tikimės, kad šiemet tai pirmoji, bet tikrai ne paskutinė konferencija, kurioje dalyvaus vyturiečiai.

Lietuvių kalbos mokytoja Reda Lazaravičienė