Projektas „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“

Kovo 18 d. septintokai pakvietė penktos klasės mokinius į pabėgimo kambarį „Šviesa tunelio gale“. Šį įtraukiantį žaidimą sukūrė 7a klasės mokiniai, dalyvaudami asociacijos „Kūrybinės jungtys“ programos „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ Mokinių tyrinėjimo projekte.

Septintokų kelionė su Mokinių tyrinėjimo projektu prasidėjo šių mokslo metų spalio mėnesį ir truko pusę metų. Susitikimuose su kūrėja Indre septintokai žingsnis po žingsnio mokėsi atrasti naujus mokymosi kelius, stiprinti bendradarbiavimo, kūrybiškumo ir kritinio mąstymo gebėjimus. Įdomiuose, žaisminguose ir įtraukiančiuose užsiėmimuose jie ištyrinėjo savo mąstymo ir mokymosi įpročius ir atskleidė, kad mokytis jiems labiausiai padeda knygos, filmai, internetas ir draugai, namų aplinka, rami erdvė, gera energija, o taip pat prizai už darbą, išmanieji telefonai, muzika, ir, žinoma, mokytojai. Atradę, kad žaidžiant mokytis yra smagu, septintokai nusprendė, jog šiame projekte jie sukurs žaidimą – pabėgimo kambarį. Kartu su įsitraukusiomis mokytojomis (geografijos mokytoja Lina, lietuvių kalbos mokytoja Roma, muzikos mokytoja Nijolė ir informacinių technologijų mokytoja Jolanta) integruotų užsiėmimų metu mokiniai ieškojo tarpdalykinių sąsajų, ne tik atlikinėjo mokytojų pasiūlytas užduotis, bet ir patys sukūrė nemažai linksmų užduočių. Kad geriau suprastų, kokių įgūdžių reikia, norint sukurti pabėgimo kambarį, septintokai susitiko su pabėgimo kambario kūrėjais ir patys apsilankė pabėgimo kambaryje.

Projekto įgyvendinimo etape 7a klasės mokiniai pritaikė užsiėmimuose įgytus įgūdžius – savarankiškai ieškojo informacijos, atrado tarpdalykinius ryšius ir, pasiskirstę komandomis, sukūrė užduotis, pasidalino atsakomybėmis bei padėjo draugams, kai šiems sunkiau sekėsi. Baigiamajame renginyje jie penktokams pristatė savo pačių sukurtą pabėgimo kambarį „Šviesa tunelio gale“ ir pakvietė įveikti užduotis.

Septintokų dar laukia įsivertinimo etapas, kuriame mokiniai turėtų suvokti, kas gi įvyko šiame tyrinėjimo projekte, ko jie išmoko ir ką patyrė.

Programa „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ yra skirta padėti mokiniams ir mokytojams įgyvendinti gilų mokymosi procesą, kuris stiprina kūrybingumą ir kritinį mąstymą, žinių pritaikomumą ir išliekamumą, padeda sukurti dialogu, bendradarbiavimu pagrįstus santykius, stiprinti bendruomeninius ryšius mokykloje. Programą įgyvendina asociacija „Kūrybinės jungtys“ drauge su partneriais menininkų grupe „Žuvies akis”. Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis. Asociacijos „Kūrybinės jungtys“ strategiją remia Lietuvos kultūros taryba.

Kauno „Vyturio“ gimnazijos Mokinių tyrinėjimo projekto kuratorė ir 7a klasės vadovė Jolanta Leonavičienė