Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Teisės olimpiados II etapas

2019 m. balandžio 12 d. Mykolo Romerio universitete Vilniuje vyko ketvirtosios nacionalinės teisės žinių olimpiados Lietuvos moksleiviams finalas. Jame dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokinė Gabrielė Jasėnaitė (IIIc gimn. klasė). Gabrielė nugalėjo olimpiados I etape, kuris vyko 2019 m. kovo 29 d. kiekvienoje užsiregistravusioje mokykloje.
Olimpiados I etape dalyvavo per 1000 moksleivių iš 85 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Į finalą pateko 270 moksleivių iš 60 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Gabrielės rezultatas I etape džiugina. Lauksime finalo rezultatų.

Šių metų olimpiados akcentas – teisė ir technologijos. Moksleiviai ne tik sprendė teisės testą, bet ir dalyvavo paskaitose, Legaltech veiklose. Moksleivius ruošę mokytojai dalyvavo Ugdymo plėtotės centro organizuotoje diskusijoje „Kaip mokykloje galima stiprinti teisinį švietimą?“ Mūsų gimnazijai atstovavo istorijos, teisės dalyko mokytojas Lauras Bartninkas.

Olimpiadą rengia Mykolo Romerio teisės mokykla kartu su Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija bei Lietuvos advokatūra. Vertingus pagrindinius prizus nugalėtojams įsteigė advokatų kontora „Eversheds Saladžius“ ir Europos komisijos atstovybė Lietuvoje. Šią iniciatyvą palaiko Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Ugdymo plėtotės centras, visos svarbiausios Lietuvos teisinės institucijos: Nacionalinė teismų administracija, Lietuvos antstolių rūmai, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba. Nauju projekto partneriu tapo Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.

Istorijos mokytojas Lauras Bartninkas