Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Tarptautinis projektas „Kalėdinių žaisliukų mainai“

Mūsų gimnazijoje nuo rugsėjo mėnesio pradėtas vykdyti tarptautinis projektas „Europos kalėdinių žaisliukų mainai“. Į veiklą įsijungė 4b klasės mokiniai su mokytoja Jolanta Šturmiene ir bibliotekos vedėja Onute Kazakevičiene. Tai kultūrinis mainų projektas, kurio metu tūkstančiai Europos pradinių klasių mokinių gamina žaisliukus, paruošia informaciją apie Kalėdų tradicijas jų šalyje ir mainais siunčia kitoms mokykloms visoje Europoje. Puiki galimybė mokiniams susipažinti su Europos kalbų ir tradicijų įvairove: surasti panašumų ir skirtumų, pristatyti savo šalį ir miestą visoje Europoje.

Mūsų gimnazija buvo įrašyta į 7- ąją mainų grupę kartu su Belgijos, Austrijos, Prancūzijos, Italijos, Graikijos, Ispanijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos mokyklomis.

Susipažinę su kalėdinio žaisliuko tradicijomis Lietuvoje, mokiniai nusprendė žaisliukus daryti iš tešlos. Pasipuošę spalvingomis prijuostėmis, jie kočiojo tešlą, darė ir kepė figūrinius sausainius– kalėdinius žaisliukus: paukščiukus, mėnulius, žvaigždutes. Po kelių dienų jau dekoruotus žaisliukus sudėjome į šventinius maišelius ir visas 27 su meile paruoštas siuntas išsiuntėme į projekto partnerių mokyklas.

Mokytoja Jolanta sako, kad dalyvauti projekte mokiniams įdomu. Ypač smagu kiekvieną rytą, atėjus į mokyklą, rasti paketėlius vis iš kitos šalies, išpakuoti žaisliukus ir jais puošti savo eglutę. Visos kalėdinės siuntos, gautos iš užsienio, jau išpakuotos, laiškai daugybę kartų perskaityti, o žaisliukai papuošė eglutę klasėje. Neįprasta, netradicine puošyba dekoruota „tarptautinė eglutė“ kiekvieną tarsi kviečia prie jos prieiti, pasigrožėti, paliesti mokinių darbelius, paskaityti greta padėtus laiškus, pasidžiaugti.

Projekto dalyviams tai puiki proga suvokti ir įvertinti, kiek bendrų vertybių turi skirtingų tautų žmonės, kaip išsiplečia bendravimo ratas, jei moki užsienio kalbą.

Bibliotekos vedėja Onutė Kazakevičienė