Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Tarptautinis projektas „Baltų literatūros savaitė“

Gimnazijos biblioteka antrus metus dalyvavo tarptautiniame mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė“. Projekto tikslas – supažindinti Lietuvos mokinius su Latvijos kultūra, skaityti latvių literatūrą, mokytis latvių kalbos, o Latvijos mokinius supažindinti su Lietuvos kultūra ir literatūra.

Kovo 25 – balandžio 2 dienomis gimnazijoje organizuotos įvairios veiklos.

1c klasės mokiniai sužinojo, kaip atrodo Latvijos vėliava, kas yra Latvijos sostinė. Jie žinojo, kad ir Lietuva, ir Latvija yra prie Baltijos jūros, bet niekas negalėjo pasakyti, kuri valstybė yra didesnė ir kurioje gyvena daugiau gyventojų. Antroje pamokos dalyje pirmokėliai susidomėję klausėsi latvių liaudies pasakos „Kas bailesnis už kiškį?“, vartė latvių rašytojų knygas.

6a klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje lietuvių kalbos pamokoje „Lietuvių kaimynai – latviai“. Jiems buvo įdomu klausytis latviškos šnekos, o labiausiai patiko išgirstus žodžius pakartoti. Visiems patiko iliustruoti latvių liaudies pasaką „Karalaitė ant stiklo kalno“.

Vyresnių klasių mokiniai – aštuntokai, susipažinę su Latvijos istorija, kultūra, tradicijomis, žinias pasitikrino protų mūšyje apie Latviją. Varžėsi devynios aštuntų klasių mokinių komandos. Pasak protų mūšį vedusios Kauno Europe Direct informacijos centro vadovės Dianos Lukoševičiūtės – Burneikienės, mokiniai ne tik nemažai žinojo apie artimiausių kaimynų geografiją, tradicijas, meną, bet ir buvo labai išradingi. Išgirdę atsakymus į klausimą apie Vagnerio operą (arba legendą), pavadinime turinčią ES šalies tautybę, sužinojome, kad yra sukurtos tokios operos „Belgų simfonija“, „Pasiklydęs danas“ ir netgi… „Anglijos košmaras“! (Teisingas atsakymas – „Skrajojantis olandas“). Gaila, kad nebuvome įsteigę prizo už kūrybiškumą, nes tikrai vertėjo. Susumavus dviejų turų rezultatus paaiškėjo, kad laimėjo komanda „Vėžliukai“. Jie apdovanoti Kauno Europe Direct informacinio centro prizais. Visi dalyviai patyrė daug nepamirštamų įspūdžių.

Tarptautinį mokyklų bibliotekų projektą „Baltų literatūros savaitė“ vainikavo balandžio 5 d. VDU įvykęs baigiamasis seminaras. Projekto dalyviai apdovanoti Latvijos respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Einaro Semanio dovanomis (latvių rašytojų grožinės literatūros knygomis lietuvių kalba) ir projekto organizatorių padėkomis.

Daugiau apie renginį skaitykite:

Informaciją pateikė bibliotekininkės