Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Tarptautinis konkursas “Talent Show 2019” kruiziniame laive

Šiemet, balandžio 28-30 dienomis, nemažas mūsų mokyklos Muzikos skyriaus būrys pirmą kartą dalyvavo tarptautiniame konkurse “ant vandens”. Mokytojos Mildos Adomaitienės organizuotoje edukacinėje-konkursinėje kelionėje Riga-Stokholmas-Riga “Talent Show-2019” dalyvavo tradicinių kanklių, koncertinių kanklių bei fortepijono klasių mokiniai su savo mokytojais Milda Adomaitiene, Onute Šikšniene, Sigute Mikalauskaite-Garšanove bei tokį gražų ir linksmą būrį lydėjusia direktorės pavaduotoja Reda Labanauskiene. Mokytojams, mokiniams ir lydinčioms mamoms susidraugauti ir nenuobodžiai pasiekti uostą padėjo mokytojos S.Mikalauskaitės-Garšanovės šios kelionės metu pateikta įdomi informacija apie Švedijos sostinę Stokholmą, lankytinas jo vietas, Lietuvos ir Švedijos istorines sąsajas bei viktorina “Pažink pasaulį žaisdamas”.

Tarptautinis konkursas “Talent Show” vyko jau 9-ąjį kartą. Jame kasmet dalyvauja daugiau nei 700 dalyvių iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Armėnijos, Rusijos, Suomijos ir kt. šalių. Šio konkurso žiuri sudaro kviestiniai skirtingų šalių prodiuseriai, specializuotų mokymo įstaigų dėstytojai, meno kolektyvų vadovai, kultūros ir meno veikėjai. Šių metų kompetentingoje žiuri dalyvavo ir mūsų Muzikos skyriaus mokytoja S.Mikalauskaitė-Garšanovė. Konkursas pasižymi tuo, jog tarp mums įprastų konkurso nominacijų – vokalo, choro, instrumentinės muzikos, choreografijos yra ir cirko meno – akrobatika, gimnastika (sportinis numeris), ekvilibristika, žongliravimas, manipuliacija objektais, magija (iliuzionizmas), originalusis žanras, teatro, mados teatro bei skaitovų kategorijos.

Festivalio organizatorius – prodiuserių centras „Impresa“. Pagrindiniai šio centro projektai nuo 1996 metų: festivalis „Jurmala – Rytinė žvaigždė“ bendradarbiaujant su Jurijumi Nikolajevu (transliuota TV kanalu ORT), jaunųjų atlikėjų konkursas „Maskva–Jurmala“, realybės šou „Hello, Jarmala“ TV kanale TV5, tarptautiniai festivaliai „ART turnyras“, „Debiutas“, „Eurojurmala“, „Surprise“, „Amberstar“. Nuo 2002 metų „Impresa“ bendradarbiauja su prodiuserių centrais ir įvairių šalių festivaliais: „Slavianskij bazar Vitebske“ (Baltarusija), „Vostochnyj bazar“ (Ukraina), „Canzoni dal Mondo“ (Italija) ir kt., yra narė didžiausios tarptautinių festivalių organizacijos „FIDOF“ (JAV).

Mūsų mokyklos Muzikos skyriaus mokiniams konkursas „Talent Show-2019“ buvo ypač sėkmingas – parvežtos prizinės vietos, įvertintos medaliais ir diplomais bei padėkomis mokytojams. Konkurse „Talent Show-2019“ dalyvavo Muzikos skyriaus mokiniai: Ugnė Lukaševičiūtė, Sanga Ševcovaitė (mokyt.S.Mikalauskaitė-Garšanovė), Luka Buinauskaitė, Viltė Koklevičiūtė (mokyt. O.Šiksnienė), folklorinių kanklių ansamblis (mokyt. M.Adomaitienė) bei ansamblis „Kanklės“ (mokyt. O.Šikšnienė).

Sėkmingai pasirodę mūsų jaunieji muzikantai įgavo daugiau sceninės patirties, pasitikėjimo, motyvacijos bei noro kitąmet vėl sugrįžti į nuostabų šou „ant vandens“ – tarptautinį konkursą „Talent Show“ kruiziniame laive, plaukiančiame maršrutu Riga-Stokholmas-Riga.

Mokytoja Sigutė Mikalauskaitė – Garšanovė