Taikos pr. 51, Kaunas, LT-50428
+370 37 332692, +370 37 332572
vyturiovm@vyturys.kaunas.lm.lt

Tarptautinis jaunimo mainų projektas „Council Simulator for Young People“

Tarptautinis jaunimo mainų projektas „Council Simulator for Young People“

2024 metų birželio 8–14 dienomis Kaune vyko Erasmus+ projektas „Council Simulator for Young People“, kuriame dalyvavo 61 jaunuolis iš Kroatijos, Turkijos ir Lietuvos. Lietuvos delegacijoje dalyvavo mūsų II klasių gimnazistai: Andrėja, Armantė, Gytė, Viltė ir Dovydas.

Šis projektas skirtas įtraukti jaunus žmones į kūrybingą mokymąsi ir veiklą skirtinguose savivaldybės sprendimų priėmimo vaidmenyse, stiprinant jų demokratinius įgūdžius ir didinant galimybes dalyvauti sprendimų priėmime. Projekto tikslas – įtraukti jaunus žmones į sprendimų priėmimo procesą ir sukurti jaunimui pritaikytas priemones, kurios leistų mokytis savivaldybės sprendimų priėmimo. Tai stiprina jaunų žmonių demokratinius įgūdžius ir didina jų galimybes dalyvauti sprendimų priėmime savo bendruomenėse.

Po aktyvių veiklų dalyvių laukė turiningas laisvalaikis – Žalgirio rungtynių stebėjimas Kauno „Žalgirio“ arenoje, kultūriniai vakarai, karaokė, ekskursijos. Baigiamoji mainų veikla vyko Kauno miesto savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje, kur dalyviai išbandė miesto tarybos narių posėdžio simuliaciją.

Dalinamės mūsų mokinių mintimis, apie dalyvavimą mainų programoje: „Erasmus programa buvo kažkas ko tikrai nesitikėjau, gerąja prasme. Atvykusi pačią pirmą dieną supratau, kad esu ten kur tikrai noriu būti kuo dažniau, suorganizuota viskas puikiai, dienotvarkės nuostabios, užsiemimai ir poilsis suderinti puikiai.“

Projektas „Council Simulator for Young People“ yra bendrai finansuojamas Europos Sąjungos, kuriame bendradarbiauja 3 partnerės šalys iš Kroatijos, Turkijos ir Lietuvos. Dėkojame asociacijai „Aktyvistai“  už bendradarbiavimą, pakvietimą dalyvauti projekte ir profesionaliai organizuotas veiklas.

Straipsnyje panaudota aktyvių žmonių asociacijos „Aktyvistai“ projekto „Council Simulator for Young People“ informacija.

Anglų kalbos mokytoja ekspertė Daiva Visockienė